GÜNEY KORE DEN MKÜ YE ZİYARET

Güney Kore’den DaeguHaany Üniversitesi Mustafa Kemal Üniversitesi’ne (MKÜ) bir ziyaret gerçekleştirdi.

GÜNEY KORE DEN MKÜ YE ZİYARET
Ziyaret kapsamında MKÜ ve DaeguHanny Üniversitesi 24 Ocak 2013 tarihinde bir anlaşma imzaladı. İkili yapılan anlaşmaya göre, kültürlerarası etkileşimi arttırmak, akademik başarıyı desteklemek, eğitimi yaygınlaştırmak, uluslararası araştırma ve geliştirme fırsatlarını arttırmak gibi konular üzerinde anlaşmaya varıldı.
Üç yıl geçerli olacak anlaşma şartlarına göre, karşılıklı fayda sağlaması açısından her iki üniversite araştırma ve geliştirmeyi, öğrenci değişim ve yurtdışı eğitimi programlarını ve akademik personel değişimlerini teşvik konularını karara bağladı.Toplantıya, DaeguHanny Üniversitesi’nin Rektörü Dr. Lee, JoonKoo, Dış İlişkiler Dekanı Dr. Seo, Bu II, Üniversitelerarası İşbirliğinden Sorumlu Dekan Prof. Kwun, KeeChan, Dış İlişkiler Koordinatörü Ms Kim, SoYang, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Can, Başhekim Doç. Dr. Mehmet Duru, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Büyükbaş, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Kanca, Doç. Dr. Cumali Gökçe, Doç. Dr. Muharrem Keskin, Yrd. Doç. Dr. Cem Zeren, Okutman Levize Yılmaz katıldı.Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda anlaşma imzalama öncesinde DaeguHanny Üniversitesi ve MKÜ tanıtım filmleri izlendi. Ardından MKÜ Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Muharrem Keskin üniversitemizi tanıtan sunumunu yaptı. Sunum sonrası karşılıklı hediyeleşme töreni yapıldı.
Heyet daha sonra merkezi yemekhanede yenen öğle yemeğinin ardından MKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Tıp ve Dişçilik Fakülteleri başta olmak üzere birçok birime ziyaret gerçekleştirildi. 
GÜNEY KORE DEN MKÜ YE ZİYARET haberi 29 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  77450 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle