Güngör Ottaman Palace'a yeni sosyal tesis

Güngör Ottoman Palace'ta yaptırılan 8 bin metrekare büyüklüğündeki sosyal tesis hizmete başladı.
Güngör Ottaman Palace'a yeni sosyal tesis
  Ottoman Palace Genel Müdürü Ali Şenak, düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 3,5 yıldır hizmet verdikleri otelin bazı sosyal alanlarının talebi karşılamakta yetersiz kaldığını belirterek, 8 ay önce ilave sosyal tesis projesi hazırlayarak inşaata başladıklarını söyledi.
     Çalışmalar kapsamında otele 8 bin metrekare büyüklüğünde sosyal alan kazandırdıklarını vurgulayan Şenak, düzenlediği basın toplantısında, otelin bölgede büyük bir eksikliği tamamlayarak hem ülkeye hem de bölgeye önemli bir katma değer sağladığını belirtti.
 
     İnşaat çalışmaları tamamlanan sosyal tesisin 3 kattan oluştuğunu anlatan Şenak, şöyle konuştu:
     ''Hazırlanan ek sosyal tesisin zemin katında 3 binmetre karelik çok amaçlı kongre salonu inşa ettik. Raylı sistemle bölünebilen, istenildiğinde tek salon olarak da kullanılabilen, son teknoloji ses, ışık ve görüntü sistemleriyle donatılmış, bölgede bir benzeri olmayan çok amaçlı bir salon. Bir üst katta mevcut kahvaltı salonu ve restoranlarımızın kapasitesini 3 katına çıkarmış bulunmaktayız. Ayrıca bu katta yine eksikliğini duyduğumuz çok amaçlı bir oyun salonu oluşturduk. 0-6 yaş grubu çocuklar için plastik oyuncaklardan oluşan bir oyun salonu, 6-12 yaş çocuklara elektronik oyuncaklardan oluşan oyun salonu, 12 yaş üzeri çocuklar için masa tenisi, bilardo, langırt, dart gibi aktivitelerin bulunduğu bölüm ve her yaş grubuna hitap eden tavla, satranç, okey ve iskambil oyunlarının oynandığı bir salon inşa ettik. Son katımızda ise bayan, bay, çocuk, karma ve kaydıraklı olmak üzere 4 bölümden oluşan kapalı yüzme yapıldı. Termal ve spa katımız da mevcudu 3 bin 300 metrekare iken 5 bin 800 metrekareye çıkarıldı''
     Şenak, Ortadoğu'da yaşanan sıkıntıların kent turizmini önemli ölçüde etkilediğinin altını çizerek, geçen yıl otellerine gelen yüzde 20 dolayındaki müşteri potansiyelinin tamamını kaybettiklerini dile getirdi.