Güvercinler tutsak değildir aslında

Anadolu partisi Merkez Karar ve Yürütme Kurulu üyesi Ayhan Kara ve Anadolu Partisi İl Başkanı Füsun Bilgin önderliğinde ulus alanında toplanan üyeler 8 Mart Dünya kadınlar günü için düzenledikleri etkinlikte 81 adet güvercini gökyüzüne bıraktılar.
Güvercinler tutsak değildir aslında
Yoğun katılımın olduğu etkinlikte Anadolu Partisi İl Başkanı Füsun Bilgin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle olarak açıklamada bulundu. Başkan Bilgin açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Güvercinler, kanatları kırılarak, karanlığa hapsedilerek, ayaklarına pranga takan sahipleri tarafından ıslah edilir. Sebebi ise, komutlara itaat ve gösterileriyle sahiplerinin egolarını tatmin!
Anadolu partisi Merkez Karar ve Yürütme Kurulu  üyesi Ayhan Kara ve Anadolu Partisi İl Başkanı Füsun Bilgin önderliğinde ulus alanında toplanan üyeler 8 Mart Dünya kadınlar günü için düzenledikleri etkinlikte 81 adet güvercini gökyüzüne bıraktılar.Yoğun katılımın olduğu etkinlikte Anadolu Partisi İl Başkanı Füsun Bilgin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle  olarak açıklamada bulundu. Başkan Bilgin açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Güvercinler, kanatları kırılarak, karanlığa hapsedilerek, ayaklarına pranga takan sahipleri tarafından ıslah edilir.
Sebebi ise, komutlara itaat ve gösterileriyle sahiplerinin egolarını tatmin!Erkeklerde ise sallanan sopa, itaatsizliğin sonucu ise karanlığa mahkûmiyet ve canının yanması.Sadece suçlu görülmedikleri için öldürülmüyorlar. Suç oranları toplumun bakış açısının, eğitim ve kültürünün aynasıdır. Kadına şiddet git gide artmaktadır. Geçtiğimiz yıl öldürülen kadınlarımızın sayısı 350, Ocak ayından bu yana öldürülen kadınlarımızın sayısı 51, darp edilen 53 tür.Ya görünmeyenler, bilinmeyenler, töre adı altında, intihar süsü verilen kadınlar. Namussuz damgası yememek için uğradığı tacizleri ve tecavüzleri saklayan kadınlar. Kadına şiddet eğitimsizliğin dışa vurumuysa eğer, bir sözde eğitimcinin, “mini etek giyen kadın tacizi hak etmiştir” sözünü nasıl bağdaştıracağız.Ya Özgecanımızı, hunharca öldürüp yardıma çağırdığı babasıyla delilleri yok etmek için yakan bir zihniyeti lanetliyoruz, lanetlenesi zihniyeti. “O saatte dışarı çıkmamalıydı.” Namuslu kadınlar gece dışarı çıkmaz sözleri de bir tecavüzcünün savunmasıdır. Kadını ve erkeği, birbirini tamamlayan eşit bireyler olarak görmediğimiz sürece taciz, tecavüz, şiddet ve cinayetler “Kadın Hak etmişti.” Savunmasıyla bitecektir.”dedi.Ulus meydanında toplanan Anadolu Partisi üyeleri tarafından kadınlara çiçek verilmesinin ardından yürüyerek gezi olaylarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in vurulduğu noktaya gidilerek anma töreni yapıldı-- 
        Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi