Habib-i Neccar Anma Etkinlikleri

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial,sans-serif; font-size:13.3333330154419px">Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca,&nbsp;</span><span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial,sans-serif; font-size:13.3333330154419px">Habib-i Neccar Hz. Anma Etkinlikleri kapsamında, Habib-i Neccar Cami avlusunda d&uuml;zenlenen pilav ikramına katıldı.</span>
Habib-i Neccar Anma Etkinlikleri
Düzenlenen etkinlikte bir değerlendirme yapan Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca, Habib-i Neccar Hazretleri’nin ilimizin önemli şahsiyetlerinden biri olduğuna vurgu yaparak Habib-i Neccar’ı anma etkinlikleri kapsamında bir araya geldiklerini kaydetti.Hatay için gerek ulusal gerekse uluslararası çapta önemli isimler dediğinizde en başta akla gelen ismin Habib-i Neccar Hazretleri olduğunu belirten Sayın Topaca, “Önemli şahsiyetlerin toplum tarafından tanınması, bilinmesi ve savunduğu değerlerin ilimizde herkese ulaştırılması büyük önem arz ediyor. Yaşantısı ile gerek o dönem içerisinde gerekse daha sonraki dönemlerde Kuran-ı Kerim’de anlatıldığı şekliyle insanlara hep rehberlik yapmış mübarek bir zattır. Fikirlerinin tanıtılması ve yaşatılması anlamında düzenlenen bu etkinliklerin bundan sonra da aynı şekilde devam etmesi ve desteklenmesi gerekiyor.” dedi. Sayın Topaca şöyle devam etti: “Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Müftüsü ile birlikte bir değerlendirme yaptık. Bundan sonraki zaman içerisinde gerçekleştirilecek etkinlikleri daha kapsamlı hale getirerek ulusal ve uluslararası çapta katılım sağlamayı düşünüyoruz. Çünkü Habib-i Neccar Hazretleri’nin o dönemde savunduğu anlayış bugün de ihtiyaç duyduğumuz bir anlayıştır. Bu anlayışın yaygınlaşması ve bilinmesi önemlidir. Bu kapsamda bu tür etkinlikler ilimizin hoşgörü kültürüne önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise, hem manevi şahsiyetinde hem makamında Habib-i Neccar’ı anmak, onun felsefesini insanlarımız ile paylaşmak ve bunu sadece Hatay’a değil bu coğrafyaya yaymak adına bu etkinliği 3. kez yapıyoruz. İnşallah daha ulusal ve uluslararası çapta duruşunu, kimliğini ve manevi dünyasını bütün dünya ile paylaşmak istiyoruz. Bunu paylaşırken de uluslararası bir platformda hem Hatay’ımızı hem Türkiye’mizi tanıtmak hem de birçok şahsiyetin bu coğrafyaya katmış olduğu birlik, kardeşlik ortamını dünyaya taşımak istiyoruz. Bu sebeple 3. kez düzenlediğimiz bu etkinlik önümüzdeki yıllarda daha çok büyüyerek devam edecektir. Bu organizasyona katkı sağlayan başta Sayın Valimiz olmak üzere, İl Müftülüğümüze ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum.“ dedi.
Habib-i Neccar Anma Etkinlikleri haberi 13 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1835 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle