HAC KURALARI ÇEKİLDİ

- İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Hatay genelinde 816 hacı adayının kurayla belirlendiğini söyledi.
HAC KURALARI ÇEKİLDİ
 Sinanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hatay genelinde 11 bin 276 hacı adayının başvuru yaptığını hatırlatarak, kura sonucu kayıt hakkı kazanan adayların 1 Temmuz Cuma gününe kadar müftülüğe başvurmaları gerektiğini ifade etti.
     2010 yılında bin 37 kişinin hac vazifesini yapma imkanı bulduğunu belirten Sinanoğlu, 2011 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın (DİB) kente 818 kontenjan verdiğini kaydetti.
     Sinanoğlu, normal, müstakil ve otel tipi olarak üç hac tipinin olduğunu, 818 hacı adayının 491'i DİB aracılığıyla, kalan 327 kişinin ise seyahat acenteleriyle hacca gideceklerini belirtti.
 

     Hacı adaylarının DİB ve müftülüklerin açacağı ''Hac Bilgilendirme Semineri''ne muhakkak katılmasını isteyen Sinanoğlu, seminerlerde bir çok bilginin yanı sıra, hacda olabilecek sıkıntılara karşı eğitim verileceğini ifade etti.
     Sinanoğlu, seminerlerin, hem turizm açısından hem de manevi açıdan bölgeyi tanıtıcı, haccın hikmet ve hükümlerini anlatan çok faydalı bir seminer olacağını vurgulayarak, Ramazan Bayramı'ndan sonra bu seminerlerin yer ve tarihinin belli olacağını kaydetti.
     Ayrıca, hac için başvuru yapan şehit yakınları ve gazilere DİB tarafından 600 kontenjan ayrıldığı da bildirildi.
HAC KURALARI ÇEKİLDİ haberi 22 Haziran 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  49990 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle