Hac parasını kaptırmaktan son anda kurtuldu

Hatay polisi, telefonla kendisini polis olarak tanıtan kişinin vereceği hesaba para yatırmasını istediği yaşlı adamı dolandırılmaktan son anda kurtardı.
Hac parasını kaptırmaktan son anda kurtuldu
 Alınan bilgiye göre, Antakya'da oturan Mehmet Fariz Dağlı'yı (67), telefonla arayan kimliği belirsiz bir kişi, kendisini polis olarak tanıtıp, yaşlı adama cep telefonundan bir cumhuriyet savcısının eşini aranarak rahatsız edildiğini öne sürdü.
     Telefondaki şüpheli, Dağlı'dan olayı kapatması karşılığında vereceği hesap numarasına para yatırmasını istedi.
     Bunun üzerine bankaya giderek hac için biriktirdiği 2 bin doları çeken Dağlı'nın telaşlı hali, banka önünde bekleyen Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güven Timleri'nin dikkatini çekti.

     Herhangi bir sorunu olup olmadığının sorulması üzerine olayı anlatan Dağlı'nın, dolandırılmak istendiğini anlayan polis, yaşlı adamı uyardı ve parayı yatırmasına engel oldu.
     Vatandaşların kendilerini polis olarak tanıtan kişilere aldanmamasını isteyen Dağlı, şunları söyledi:
     ''Dolandırılmak istendiğimi son anda polislerin uyarısı üzerine anladım. Polis olmasaydı hacca gitmek için biriktirmiş olduğum 2 bin dolar ve bankadaki diğer paralarımı da dolandırıcıların vereceği hesaba yatıracaktım. Bu insanların Allah korkusu yok mu? Buradan tüm vatandaşların bu insanlara karşı duyarlı olmalarını istiyorum.''