HACI ADAYLARINA SEMİNER DÜZENLENDİ

 İl Müftü Yardımcısı Fırat Kahraman 3 gündür devam eden seminerlerde hac ibadetinin gereklerini hacı adaylarına anlattıklarını söyledi.
HACI ADAYLARINA SEMİNER DÜZENLENDİ
 Kahraman, Mehmet İpek Camisi'nde düzenlenen seminerlerde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seminerlerde hac ibadeti ile ilgili bilgiler başta olmak üzere insani ilişkiler, sağlıkla ilgili dikkat edilmesi gereken konular ve yolculuklarla ilgili bilgiler olmak üzere bir çok konuda hacı adaylarını bilgilendirdiklerini ifade etti.
     Hac gibi önemli bir ibadetin yapılmadan önce bilgi sahibi olunmasının önem arz ettiğini belirten Kahraman, ''Seminerlerde hacı adaylarının akıllarındaki bütün sorulara cevap verildi. Hacı adayları aşılarını da olduktan sonra her konuda hacca gitmeye hazır hale gelecek'' diye konuştu.

     Kahraman Diyanet İşleri Başkanlığı'nın aldığı kararla hacca gidecek olan bütün adayların aşı yaptırması zorunluluğu bulunduğunu kaydederek, ''Yabancı bir ülkeye gidecek ola hacı adayları sağlık konusunda sıkıntı yaşamamaları için aşı yapıyoruz. Aşı sayesinde hacılar hac süresince sağlılarının korunması, kalabalıkta bulaşıcı hastalılara karşı önlem almış oluyoruz'' dedi.
     Hac uçuşlarının 29 Eylül Perşembe günü başlayacağını duyuran Kahraman, Hatay'da hareket edecek hacı adaylarının ise 9-10 ekim tarihlerinde itibaren kutsal topraklara gideceklerini, uçuşların ekim ayının sonuna kadar devam edeceğini ifade etti.