Hafsad Dernekler Karma Sergisinde ilgi odağı oldu

Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği  (HAFSAD),Büyükçekmece Fotoğraf Kulübü Derneği (BÜFOD) ve Büyükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen ve tarihi kervansaray’da bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Dernekler Karma Sergisi”ne katıldı.
Hafsad Dernekler Karma Sergisinde ilgi odağı oldu
 İlki 2012 yılında düzenlenen sergiye, ülke genelindeki 37 derneğin 500 fotoğrafla katıldığı sergiye bu yıl ülke genelinde sayıları yüz’e yaklaşan fotoğraf derneklerinden  47’si katılım gösterdi.Elde edilecek gelirin tamamının Soma’da yaşamını yitiren 301 madencinin çocuklarının  eğitime bağışlandığı anlamlı sergide ikinci defa yer almaktan mutluluk ve onur duyduklarını belirten Hafsad başkanı Can Sautoğlu:”sergide yer alan Hatay temalı fotoğraflarımız ile yapmış olduğumuz başarılı çekimlere ve Hatayımıza dikkat çekmeyi başardık.Türkiye genelinden saygın fotoğraf derneklerinin katıldığı bu anlamlı sergide birbirinden değerli fotoğraf sanatçılarını tanıma, onlarla fotoğraf üzerine sohbet etme imkanı bulduk.Geçtiğimiz sergide tanıştığım 2011 yılında 2.Kuşadası Fotoğraf Günleri ve Foto maratonunda yılın fotoğraf sanatçısı seçilen Prof. Dr. Güler Ertan ile yeniden görüştüm ve kendisini medeniyetler şehrimiz Hatay’a davet ettim.
Organizasyon boyunca büyük desteklerini gördüğümüz Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.HasanAKGÜN’e ve sergiyi organize eden Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (Büfod) Başkanı Fotograf Sanatçısı Hürriyet Akın’a çok teşekkür ediyorum.Bu tip güzel organizasyonların Hatay’da yapılması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.”dedi.Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Reşit Oral ,Bayram Ali Üner, BÜFOD Yönetim Kurulu Başkanı Hürriyet Akın , CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Gökbulak, , fotoğrafın  sanatçıları Prof. Dr. Güler Ertan, İbrahim Zaman , Gültekin Çizgen ,sergiye katılım gösteren fotoğraf dernekleri başkanları ve fotoğrafa gönül veren insanların katıldığı Dernekler Karma Sergisine vermiş olduğu katkıdan dolayı Hafsad Başkanı Can sautoğlu’naCHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Gökbulak tarafından plaket ve teşekkür belgesi verildi.