Hafsad üyelerinden anlamlı etkinlik

Fotoğraf sanatına gönül veren insanların buluşma noktası olan Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.
Hafsad üyelerinden anlamlı etkinlik
Fotoğraf tutkularının yanında sosyal olaylara da duyarlı olduklarını her fırsatta ortaya koyan Hafsad üyeleri herkesin büyük takdirini toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl günlerce süren ve çok fazla ağacın yok olduğu Gülderen bölgesinde ki ormanlık alanda yapılan ağaçlandırma çalışması yoğun bir katılım ile gerçekleşti.Hatay Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Can Sautoğlu,Hafsad yönetim kurulu üyeleri,Temel ve İleri eğitim kursiyerleri,Antakya çevre koruma derneği  Başkanı yardımcısı  Celal Yahyaoğlu,Antakya Kışlasaray Leo kulübü Başkanı Edip Sautoğlu,üyeler Serra Nalçabasmaz,Perim Burcu Çiper,Ezgi Karadeniz,Sertaç Bozkurt,Cem doğum,Corc Hurigil,Mustafa Rahman Tohma,Mersin Çamlıbel Leo kulübü Başkanı Şeyma İpek Temel ve Ali Yuhan Akgör’ün katıldığı etkinlikte 150 fidan toprakla buluştu. Hafsad Başkanı Can Sautoğlu yaptığı açıklamada :”Geçtiğimiz yıl ciğerlerimizin yandığı bu bölge de şu an gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimiz ile bölgenin yeniden ağaçlandırılması hususunda biraz olsun katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Çocuklarımıza yaşanabilir bir Dünya bırakma adına doğal güzelliklerimizin,kaynaklarımızın korunarak çoğaltılması anlamında bu gibi etkinliklerimize hız kesmeden devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.Bugün burada toprakla buluşturduğumuz fidanlarımız ile yok olan ormanlarımızın yeniden yeşermesi konusunda yakından takipçisi de olacağız. Ağaçlandırma çalışmaları hem günümüz hem de geleceğimiz açısından yeşille barışık bir toplum olmak adına ortak bir ideal olmalıdır. Ülkemizin, vatanımızın bir baştan bir başa yeşile bezemek bir milli görev, sosyal sorumluluktur.Bu anlamlı etkinliğimizin gerçekleştirilmesinde önemli katkıları olan Antakya Orman İşletme Müdür Vekili Veyse Ayyıldız ve Antakya Orman İşletme Şefi Şevket Öztürk’e , fidanlarımızı toprakla buluşturan değerli üyelerimiz’e,Antakya Çevre Koruma Derneği’ne , Antakya Kışlasaray ve Mersin Çamlıbel Leo Kulübü üyelerine teşekkür ediyorum.”dedi.Etkinlik Gülderen köyünde yöresel kahvaltısı ile ün yapan Amanos Cafe’de yapılan kahvaltı ile son buldu.

   Talip KÖLEOĞLU

Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi