Hafsad’tan uygulamalı fotoğraf gezisi

Kısa adı Hafsad olan Hatay fotoğraf sanatçıları derneği  ,temel ve ileri fotoğraf eğitimlerinin yanı sıra bu eğitimlerde öğrenilen teknikleri uygulanması adına düzenlediği fotoğraf gezileri ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.
Hafsad’tan uygulamalı fotoğraf gezisi
Kurtuluş caddesindeki dernek binasından hareket eden Fotoğraf gönüllüleri ilk olarak Batıayaz bölgesindeki tarihi köprü’de fotoğraf çekimlerine başladı.Batıayazdaki tarihi Ermeni kilisesinde fotoğraf çalışmalarına devam eden ekip,Hıdırbey köyündeki defne yolu boyunca bol bol fotoğraf çekimi gerçekleştirdiler. Hıdırbey Köyü'ndeki Musa ağacının gölgesinde dinlenme imkanı bulan fotoğraf sanatçıları burada gün boyu yaptıkları çekimler ile ilgili değerlendirmeler yaptılar.Her fotoğraf gezisinin vazgeçilmezi Samandağ Çevlikte  gün batımı için bu defa seçilen adres her ayrıntısı ile fotoğraf sanatçılarına güzel bir mekan olan Ayhan Kara Vakfının Kapısuyu köyündeki merkezi oldu. Güzel bir biçimde ağırlanan Hafsad ekibi ,böylesine güzel bir mekanı memlekete kazandırdığı için Ayhan Kara’ya teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler.
Hatay fotoğraf sanatçıları derneği başkanı Can Sautoğlu  yaptığı açıklamasında :” Hatay’da fotoğraf sanatına gönül veren fotoğraf gönüllülerini bir araya toplamaya çalıştığımız derneğimizde temel ve ileri fotoğraf eğitimlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Günden güne Fotograf sanatına olan ilginin artmasının yanında bizim derneğimizde eğitim alarak bilinçli fotoğraf çekimini öğrenen insanların sayısınında artması bizleri son derece mutlu etmektedir.Verdiğimiz  eğitimlerin ne kadar faydalı olduğunu bugün düzenlediğimiz fotoğraf gezimizde arkadaşlarımızın çekmiş olduğu birbirinden başarılı fotoğraflarda görmenin sevincini  yaşıyoruz. Eğitimleri veren değerli fotoğraf sanatçıları yönetim kurulu üyelerimiz olan Mesut Sönmez  ve Murat Gül’e bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.Ayrıca Samandağ bölgesindeki yaptığı başarılı çalışmalar ile herkesin takdirini toplayan ve bizlere vakıf merkezinin kapılarını açarak fotoğraf çalışmamıza destek olan sevgili işadamı Ayhan Kara’ya  şükranlarımı sunuyorum.”dedi.