HAGİAD BASIN SÖZCÜSÜ EKMEKÇİ:

HAGİAD BASIN SÖZCÜSÜ EKMEKÇİ: -''YATIRIMCILARA YENİ İŞ KOLLARI AÇMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ''
HAGİAD BASIN SÖZCÜSÜ EKMEKÇİ:
Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) Basın Sözcüsü Volkan Ekmekçi, yatırımcılara yeni iş kolları açmak için çaba gösterdiklerini bildirdi.
     Ekmekçi, yaptığı yazılı açıklamada, yarın Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) ile birlikte ''Suriye'de Yatırım Olanakları ve Yatırım Koşulları'' konulu toplantı gerçekleştireceklerini belirtti.
     Düzenleyecekleri toplantıya Suriye Yatırım Ajansı ve Halep Şeyh El Nejjar Organize Sanayi Bölgesinden yetkililerin katılacağını belirten Ekmekçi, şöyle devam etti:
     ''Mevcut kanunlar ve uygulamalar hakkında işadamlarımızı ve yatırımcıları bilgilendirecekler. Suriye ile gitgide artan ticari ilişkimizin durumu ve ilimiz yatırımcıları ile bazı dernek üyelerimizin komşu ülkedeki yatırımları da göz önüne alındığında konusu bakımından önem arz eden toplantı derneğimizin uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir proje. Projenin hazırlık aşamasında KAGİD ile birlikte hareket edildi. Yatırımcılarımız bu vesileyle sadece Halep organize sanayi bölgesi hakkında değil Suriye'de perakendecilik ve ticaret hayatı hakkında da önemli bilgilere ulaşacaklar. Yatırımcılara yeni iş kolları açmak için çaba gösteriyoruz.''
     Ekmekçi, toplantıya Halep Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırımları bulunan Hateks Yönetim Kurulu Başkanı Abud Abdo'nun da konuşmacı olarak katılacağını kaydetti.