HAKSEN DEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) Hatay İl Temsilcisi Ahmet Yaslı, her zaman kadınların sosyal, ekonomik ve mesleki haklarını koruyup,yanlarında olacaklarını söyledi.
HAKSEN DEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
  Yaslı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Yaman Otel'de düzenledikleri etkilik öncesi yaptığı konuşma, kadınların bulunduğu her alanda kadın olmaktan kaynaklanan sorunlara karşı önlerine konulmuş engelleri mücadele ederek aşmasını istediklerini belirtti.
     Kadınların mevcut haklarını alıncaya kadar ezildiğini, çalıştırıldığını, horlandığını ancak mücadeleyle bu gibi dünya kamuoyuna kabul ettirdiklerini ifade eden Yaslı, şöyle devam etti:
     ''8 Mart'lar kadın için, herkesin bildiği yada yaşayarak gördüğü sorunları tekrar etmekten öteye, mücadeleye kaç kadın katabildik, mücadele içindeki yerimiz, konumumuz kadın kimliğinden ne kadar arınıp kendimizi yenilebildik, ne kadar kadrolaşabildik sorunların sorulup, kendimizi sorguladığımız zaman, çözüm yolları aradığımız günlere dönüştürülmelidir. Bunu yapabildiğimiz ölçüde 8 Mart'ın kadın mücadelesindeki yeri, anlamı çok daha önemli ve işlevli olacaktır. Haksen olarak her zaman kadınların sosyal, ekonomik ve mesleki haklarını koruyup,yanlarında olacağız''
     Yaslı, daha sonra etkinliğe katılan bayanlara çiçek dağıttı.