Haksen hatay il temsilcisi YASLI

HAKSEN HATAY İL TEMSİLCİSİ YASLI: -''MEMUR SENDİKALARI İLE HÜKÜMET ARASINDA YAPILMAYA BAŞLANAN TOPLU GÖRÜŞMELER ÖNCESİNDE SENDİKALARIN, DÜŞÜNDÜREN TALEPLERİ OLUYOR''
Haksen hatay il temsilcisi YASLI
 HAKSEN Hatay İl Temsilcisi Ahmet Yaslı, memur sendikaları ile hükümet arasında yapılmaya başlanan toplu görüşmeler öncesinde sendikaların, düşündüren talepleri olduğunu bildirdi.
     Yaslı, yaptığı yazılı açıklamada, masaya oturan konfederasyonların açıkladıkları yoksulluk rakamları ile talepleri arasında uçurum olduğunu ve taleplerini ciddiyetten uzak bulduklarına dikkati çekti.
     Memur-Sen'in dört kişilik bir aile için yoksulluk sınırını 2 bin 437 lira, Kamu-Sen'in ise yoksulluk sınırını 2 bin 931 lira olarak talep ettiğini belirten Yaslı, şöyle devam etti:
     ''Memur sendikaları ile hükümet arasında yapılmaya başlanan toplu görüşmeler öncesinde, sendikaların memurları düşündüren talepleri oluyor. Bu çelişki sendikaların memur nazarındaki inandırıcılığını azaltıyor. Taleplerin kabul edilmesi halinde bile memurun insanca yaşayabilmesi mümkün değil. Memur-Sen'in 2009 yılındaki toplu görüşmelerde 2010 yılı için en düşük bekar memur maaşının bin 360 lira olmasını istemişti. Halen en düşük maaş net bin 136 lira. Toplu görüşmelerdeki taleplerine göre bin 376 lira olmasını istiyorlar. Geçen yılki talebin 16 lira fazlasıdır. Bu 'dostlar alışverişte görsün' demek değildir de nedir? 2,5 milyon memurla alay etmektir.''