HAKSIZ VE ADALETSİZ BİR ŞEKİLDE 52 AY HAPİS

Hatay Ülkü Ocakları mensubu olan ve İl 2. Başkanlığı, Mustafa Kemal Üniversitesi Başkanlığı gibi birçok görevde bulunan Oğuzhan Ahmet Dağ tutuklanarak cezaevine konuldu.
HAKSIZ VE ADALETSİZ BİR ŞEKİLDE 52 AY HAPİS
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanı Naci Akkaya “Oğuzhan kardeşimiz 2009 yılında bölücülerle yapmış olduğu bir kavgadan dolayı haksız ve adaletsiz bir şekilde 52 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Geldiğimiz süreç bizlere maalesef adalet kavramının yerlerde süründüğünü ve mevcut hükümetin hedefine, Müslüman Türk Ülkücülerini koyduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Yapılan eyleme göre verilen cezanın çok ağır olduğu ve bu cezanın sıradan bir ceza olmayıp tamamen siyasi olduğu gün gibi aşikardır. Seçim dönemleri Ülkücülere kardeşim (!) diye hitap eden zihniyetin arka planını ortaya koyması açısından da ibretlik bir vakadır"diye belirtti.Akp'in değişmez bir şekilde dşman görüp sürekli saldırdığı kesimin Müslüman Türk Ülkücüleri olduğunun bilincinde olduğunu belirten Akkaya: "Diğer yandan akp hükümetin 12 yıllık geçmişine baktığımızda belli dönemlerde bir düşman yaratıp o düşmanla kavga ettiğini gözlemlemekteyiz. Yine bu 12 yıllık süreçte akp hükümetinin değişmez bir şekilde düşman gördüğü ve sürekli saldırdığı kesimin Müslüman Türk Ülkücüleri olduğunun da bilincindeyiz. 40 yılı aşkın bir mücadele tarihine sahip Milliyetçi-Ülkücü Hareket, deyim yerindeyse Firavunlara karşı da, en ahlaksız saldırılara karşı da şerbetli bir harekettir. Sizin bu saldırılarınızın, bizlere mukaddes davamızdan geri adım attıracağını mı zannediyorsunuz? Biz ağababanız Kenan’a baş eğmemişiz, Mamak zindanlarına ve işkencelerine baş eğmemişiz, size mi boyun eğeceğiz? Bizler ağababalarınızın bizleri attığı 12 Eylül zindanlarını Taşmedreselere, Yusufiyelere çevirmiş bir ruhun temsilcileriyiz. Bu yüzden sizin bu alçakça saldırılarınız bizlerin ancak sakalını tıraş edecektir, kolumuzu kesmeye de, başımızı kesmeye de sizin ne gücünüz ne de kudretiniz yetecektir" ifadelerinde bulundu.Akkaya:"12 Yıllık akp iktidarı döneminde, polisimizi tokatlayan, askerimize hakaret eden, bayrağımızı yerlerde sürükleyen soysuzlara verilen kıymet hepimizin malumudur. Bölücübaşının itibarını bölücülerden daha fazla düşünen ve bunu utanmadan dile getiren zihniyetin bizlere saldırması, bizler için şaşırtıcı bir durum değildir. Hatta bunun aksi bir davranış bizler için sorgulanması gereken bir durumdur. Çok şükür ki sizlerle aynı safta değiliz ve çok şükür ki bize saldıranlar, Hak cephesinin mensupları değildir” dedi.Henüz 5 aylık evli olduğu öğrenilen Oğuzhan Ahmet Dağ’ın eşi ise, sosyal medyada paylaştığı bir yazısında duygularını şu şekilde dile getirmiştir: 

Beklemek güzeldir seni...
Doğmayacak güneşler kavuşur sabahlara.

Hatıralarda canlanır resimler ...
Benzersiz bir özleyiştir seni beklemenin çaresizliği
Tüm yokluğunun hesabını tutarak
Kader dökülür kağıtlara
Ve her mısrası bir şiir olur gülüşüne yazılmış.
VARMI İÇİNİZDEN TANIYAN BENİ?
Yüreğine çığ düştüğü halde ateşi sönmeyenim
Ben 1.sevdası vatanı olan bir yarin 2. Olanıyım.
Ben bir mertin, delikanlının, REİSİN 5 aylık eşi 10 yıllık bekleyeniyim ,Yıldırmaz bu ceza beni.
ŞİMDİ TANIDINIZMI BENİ.? Ben Oğuzhan Ahmet Dağ’ın nefesiyim gözüyüm eliyim kalbiyim kulağıyım ... Kimse yıldıramaz bizi aslanım bil ki kaldığın yoldan devam etmekteyim.