HALK İSTİYOR, GÖRÜLMEMİŞ HESAP KALMAYACAK

Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Cemal Er yaptığı yazılı açıklamada; “Halk Erdoğan ve AKP zihniyetine “Artık Yeter!” dedi. Gezi milyonlarının “Artık Yeter!” sesi, bir hesap sorma çağrısıdır.
HALK İSTİYOR, GÖRÜLMEMİŞ HESAP KALMAYACAK
Bugün yapılması gereken tek şey halkın bu çağrısına, isteğine yanıt vermektir. Halkın iktidardan düşürdüğü AKP, hiçbir koşulda koalisyon ortağı yapılıp iktidara taşınmamalıdır. Birleşik Haziran Hareketi, halkın AKP’den hesap sorma çağrısına sahip çıkıyor, tüm gücüyle ayağa kalkıyor!KaçAk Saray boşaltılmalı, Tayyip Erdoğan istifa etmelidir. Yolsuzluk dosyaları açılmalı, dört eski bakanla birlikte Erdoğan hakkındaki yolsuzlukları araştırmak için Meclis’te bir Araştırma Komisyonu kurulmalı, suçlular Yüce Divan’da yargılanmalıdır.Erdoğan başta olmak üzere, AKP’nin savaş suçları araştırılmalı, MİT tırlarıyla cihatçı çetelere yapılan silah yardımının sorumluları yargılanmalıdır.İç güvenlik yasası başta olmak üzere AKP’nin tüm baskı yasaları iptal edilmelidir. Haziran 2013 sürecinde uygulanan polis şiddeti soruşturulmalı, Gezi Direnişi’nde “Emri ben verdim” diyen, emri uygulayan tüm sorumlular yargılanmalı, Gezi ailelerinin ve davaların üzerindeki baskılara son verilmelidir.Soma ve Ermenek başta olmak üzere, tüm iş cinayetlerinin sorumluları yargılanmalıdır.AKP gerici zihniyetinin beslediği kadın cinayetlerinin durdurulması için yasal düzenleme yapılsın, ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal indirimi’ kaldırılsın. Seçim barajı kaldırılmalı, seçim sistemindeki tüm anti-demokratik düzenlemeler iptal edilmelidir.20 Haziran Cumartesi günü ülkenin her yerinde halkın taleplerini haykırmak için sokaklarda olacağız.Erdoğan ve AKP’nin tüm suçlarının hesabını soracağız. Halkın birleşik mücadelesiyle Erdoğan’ın kirli-karanlık ve halkı nefessiz bırakan bu düzenini yıkıp, gün ışığının, ekmeğin, yaşamın ve özgürlüğün ülkesini, Haziran Türkiye’sini kuracağız.” dedi.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)
 
 
HALK İSTİYOR, GÖRÜLMEMİŞ HESAP KALMAYACAK haberi 20 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1155 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle