HALKOYLAMASI HATAY DA DEMOKRASI ŞÖLENİ İÇİNDE GERÇEKLEŞTİ

Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz, 12 Eylül 2010 Pazar günü ülke genelinde gerçekleşen halkoylamasının, hoşgörü kenti Hatay’da demokrasi şöleni içinde gerçekleştiğini ifade ederek, Hataylılara teşekkür etti. 

HALKOYLAMASI HATAY DA DEMOKRASI ŞÖLENİ İÇİNDE GERÇEKLEŞTİ

Vali Lekesiz konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “İlimizdeki halkoylamasının, büyük bir olgunluk ve demokrasi şöleni içerisinde gerçekleşmiş olmasında, demokrasiyi özümsemiş saygıdeğer Hatay halkının, milletvekillerimizin, siyasi parti il temsilcilerimizin ve güvenlik güçlerimizin çok büyük katkısı bulunmaktadır.” dedi. 

        Siyasi partilerin halkoylamasında yasalar çerçevesinde serbestçe siyasi faaliyette bulunabilmeleri için gereken kolaylıkların sağlandığını ifade eden Vali Lekesiz, “Tüm siyasi parti il temsilcilerimiz bu süreçte, kendilerine yasalar çerçevesinde tanınan siyasi propaganda hakkının dışına çıkmamışlardır. İlimizdeki siyasi partilerimiz, halkoylaması öncesinde Valiliğimizde yapılan toplantıda ortaklaşa varılan mutabakat gereği, mitinglerin dışında siyasi parti bayrakları asmayarak, konvoylar düzenlemeyerek ilimizde görüntü ve gürültü kirliliğinin yaşanmasına engel olmuşlardır.” demiştir. 

        Vali Lekesiz, “İlimizdeki huzur ve güven ortamının zedelenmesine sebebiyet verecek herhangi bir olay ile karşılaşmadan, büyük bir demokratik olgunlukla yapılan halkoylaması sürecinin ve sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, başta demokrasiye gönülden inanmış Hatay halkı olmak üzere milletvekillerimize, tüm siyasi parti il temsilcilerine ve halkoylaması süresince gece-gündüz demeden özverili bir şekilde çalışan güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.