HAMURSUZ BAYRAMI ANTAKYA MUSEVİ CEMAATİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Hatay'da Musevilerin, ''Pesah'' diye de adlandırdığı ''Hamursuz Bayramı'' kutlandı.
HAMURSUZ BAYRAMI ANTAKYA MUSEVİ CEMAATİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
Vali Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, siyasi parti il başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle havrayı ziyaret etti.
     Antakya Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu'nun bayramını kutlayan Vali Lekesiz, farklı dine inananların bir arada, hoşgörü içerisinde yaşadığı Hatay'ın dünyaya örnek bir yer olduğunu söyledi.
     Farklı dinlere inanların özel günlerini hep birlikte kutlamaya çalıştıklarını ifade eden Lekesiz, bu sevgi, barış ve hoşgörü ortamının sürdürülmesi, gelecek kuşaklara aktarılması için çalıştıklarını kaydetti.
 
   
 
     Musevi Cemaati Başkanı Cenudioğlu, geçen hafta Müslümanların ''Kutlu Doğum Haftası''nı, önümüzdeki haftada Hristiyanların ''Paskalya Bayramı''nı kutlayacaklarını, böyle özel günlerde bir araya gelmeye özen gösterdiklerini söyledi.
     Cenudioğlu, esaretten özgürlüğe kavuşmanın simgesi olarak kutladıkları ''Hamursuz Bayramı''nda 7 gün boyunca mayalanmamış ekmek yediklerini, bayramlarını kutlamaya gelenlere de bu ekmekten ikram ettiklerini dile getirdi.
     Şaul Cenudioğlu, ziyaret sırasında misafirlerine mayasız ekmek ikram etti.