HARBİYE DE GERGİN GECE

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial; font-size:12px">Defne İl&ccedil;esi&rsquo;ne Bağlı Harbiye Mahallesi&rsquo;nde Hafta Sonunda Yayladağı İstikametinden Antakya İstikametine Giden &Ouml;zel Bir Minib&uuml;s Harbiye Atat&uuml;rk Caddesi&rsquo;nde &nbsp;Kaza Yaptı.</span>
HARBİYE DE GERGİN GECE

Yayladağı istikametinden Antakya istikametine doğru giden 31 ZA 132 plakalı minibüs 31 ADC 44 plakalı otomobil ile 31 F 3532 plakalı otomobile çarptı.Kaza sonrası minibüsün içerisinde Suriye uyruklu yaklaşık 25 kişinin olduğunu iddia eden vatandaşlar kaza sonrasında bu şahısların araçtan inerek ara mahallelere kaçmaya çalıştığını ifade ettiler. Kaçan kişilerin yakalanması için Harbiye halkı olayın meydana gediği yere akın etti. Kaza yapan minibüsün içerisinden kaçanlardan 8 kişi Harbiye halkı tarafından yakalandı. Olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edilen 8 kişi Harbiye Selahaddin Güzel İlköğretim Okulunda polis nezaretinde tutuldu. Kaçan diğer şahısların yakalanması için çalışma başlatan polis ekipleri 7 kişiyi daha yakaladı. Suriyeli şahısların polis tarafından korunduğunu iddia eden vatandaşlar yaşanan bu duruma sert tepki gösterdi. Polis ile vatandaşlar arası kısa süreli arbede yaşanmasıyla birlikte olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi.Bu esnada polis ekipleri okulda tuttukları 8 kişiyi polis aracıyla trafik akışının tersine doğru güçlükle uzaklaştırdı.Yaşanan bu duruma sert tepki gösteren Harbiyeli vatandaşlar gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslenerek;“Farklı plakaları olan bir araç nasıl oluyor da polisin 24 saat yol güvenliği aldığı yerden girebiliyor? Polis kontrol noktasında bizim araçlar didik didik aranırken siyah camlı, farklı plakaları olan ve plakasının boyası silinmiş, içerisinde ne oldukları belli olmayan şahısları taşıyan minibüsün hiçbir kontrol noktasında durdurulmamasını anlamış değiliz. Yoksa bu şahıslar polis kontrolü altında mı yolculuklarını yapıyorlar? Daha önce de buna benzer iki olay olmuştu. Güvenlik bizden sorulur diyen polis ekipleri sadece bizim araçlarımızı mı arıyor? Bizler yaşanan bu olaylardan dolayı rahatsız oluyoruz. Daha önceleri de bu tarz olayların yaşanmayacağını ve sınırların güvenlik altına alınacağını dile getiren yetkililerin verdikleri sözleri yerine getirmediklerini görüyoruz. Daha önce ki olaylar sonrasında özellikle Harbiye’de belirli yerlerde güvenlik noktalarının oluşturulacağını ve bu güvenlik noktaları sayesinde bu tarz olayların bir daha yaşanmayacağını belirten yetkililer neden sadece bir hafta bu uygulamayı yaptı?Bizleri susturma politikası mı bu? Ayrıca sınırlarda yaşanan çatışmaların şiddetlenmesiyle birlikte daha sıkı bir güvenliğin olması gerekirken neden sınırlar güvensiz ve şüpheli araçların geçişine izin veriliyor? Bizler yetkililerin konuya bir an önce duyarlılık göstermelerini istiyoruz” diye serzenişte bulundular.

HARBİYE DE GERGİN GECE haberi 06 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1875 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle