HARBİYE DE REYHANLI İÇİN KUR' AN HATMİ OKUTULDU

Harbiye'de “Barış Platformu” girişimi ile 11 Mayıs tarihinde  Reyhanlı ilçesinde gerçekleştirilen hain saldırı sonrasında şehit olanlar için bir dini tören düzenlendi.
HARBİYE DE REYHANLI İÇİN KUR' AN HATMİ OKUTULDU
Harbiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde düzenlenen törene 1000'in üzerinde davetli katıldı. Dini törene katılan Alevi kanaat önderleri Reyhanlı halkının acılarını paylaştılar. Reyhanlı halkının acılarını paylaşan dini kanaat önderleri ve katılanlar Reyhanlı şehitlerinin arkasından dualar okudu ve lokum dağıtıldı.    Dini törene Harbiye belediye başkanı Hikmet Karaali, Emniyet müdürlüğü yöneticisi bir polis yönetici heyeti yanı sıra, ATSO başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Kadir Teksöz,  Reyhanlı SYDD Başkanı Ahmet Doğru başta olmak üzere  1000 civarında davetli katıldı.
    Yapılan duaların ardından konuşan Dini kanaat önderi Şeyh Nasreddin Eskiocak, Reyhanlı halkının acılarını paylaştığını ve derinden üzüldüklerini kaydetti ve şunları söyledi:    “İnsanlık ve ahlaktan yoksun kimseler masum kardeşlerimize bu yapmış oldukları mefhum ve çirkin saldırıyı, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.
 
 Hayatını kayıp edenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar dilerim. Hiçbir din, hiçbir mezhep, asla ve asla bu çirkin saldırıyı, kabul etmez. Hatay da farklı din ve inançta yaşayan vatandaşlar kardeşçe ve huzur, barış içinde yaşamaktadırlar. Bundan ötürü medeniyetler beşiği adıyla anılan Hatay ilimizi karıştırmak, huzurumuzu bozmak bir de ayrıştırmak isteyen kötü niyetli karanlık odaklara karşı, her zaman sakin, sağduyulu, dirayetli şekilde davranılması gerektiğini önemle belirtiyoruz. Kuran'ı kerimin 32 maide süresinde 'Bir insanı katleden yüce Allahın huzurunda bütün insanları katletmiş sayılır' diyor. Bu çirkin saldırıyı, yapanlara, yaptıranlara her kim olursa olsun, yüce Allah'ın en şiddetli gazabına uğramalarını, cehennem içinde yanmalarını istiyoruz. Hiçbir zaman ilimizde bulunan bu kardeşçe yaşam ve huzuru kimse bozamayacaktır.”