HAREKETLİLİK ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

 Ülkelerindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye gelen ve geçici çadır kentlere yerleştirilen Suriyeliler, Hatay'ın Yayladağı ilçesini hareketlendirdi.
HAREKETLİLİK ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
 Yayladağı Esnaf Odası Başkanı Recep Tuncer, AA muhabirine yaptığı açıklamada Suriyelilerin yakınlarının yanı sıra yerli ve yabancı basın mensuplarının da ilçeye geldiğini söyledi.
     Tuncer, ''Şu an ilçemizde oluşturulan iki geçici çadır kentte 3 bin 500'e yakın Suriyeli misafir var. Bu nedenle ilçemiz hareketli günler geçiriyor. Bu esnafımıza olumlu yönde yansıdı. İlçedeki hareketlilik esnafın yüzünü güldürdü'' dedi. 
          
 
    
     Geçici çadır kentlerdeki iş gücünün ilçedeki gençler tarafından karşılandığını ifade eden Tuncer, ''Geçici de olsa işsiz gençlerimize bu sayede iş imkanı sağlanmış oldu'' diye konuştu.
     Şoförler Odası Başkanı Vedat Bahadır ise Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle yaklaşık 6 aydır gümrük kapısından giriş ve çıkışların azaldığını, bu nedenle şoförlerin zor günler geçirdiğini, ancak son hareketliliğin ardından şoförlerin de rahat nefes aldığını kaydetti.
 

     İlçede kafe işleten Mehmet Uğraşan da işlerinin çok iyi olduğunu, önceleri 20.00'de kapattığı iş yerini, müşteri yoğunluğundan gece geç saatlere kadar açık tuttuğunu ifade etti.