HASİAD BAŞKANI NALÇABASMAZ:

HASİAD BAŞKANI NALÇABASMAZ: -''İŞADAMLARINA VİZE ALMA VEYA SÜREYİ UZATMA KONUSUNDA KOLAYLIK SAĞLANMASI GEREKİYOR''
HASİAD BAŞKANI NALÇABASMAZ:
Hatay Sanayici İşadamları Derneği (HASİAD) Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz, işadamlarına vize alma ve süreyi uzatma konusunda kolaylık sağlanması gerektiğini söyledi.
     Nalçabasmaz, ABD'nin Adana İkinci Konsolosu ve Ekonomik İşler Müdürü Joseph Babb'ı kabulü sırasında, Hatay'ın ve bölgenin ekonomik gelişmeleri hakkında bilgi verdi.
     Ticari ilişkilerin gelişmesinin birinci şartının pazarı tanımak, bunun için de karşılıklı ziyaretlerin yapılması gerektiğine dikkati çeken Nalçabasmaz, şöyle devam etti:
     ''Öncelikle işadamlarına vize alma veya süreyi uzatma konusunda kolaylık sağlanması gerekir. Ayrıca ilimiz iş adamlarımızın güney komşularla ve Ortadoğu ülkeleriyle iş yapabilme kabiliyetleri çok yüksek. ABD şirketlerinin bu coğrafya ile yapacağı ticarette güvenli ülke sıfatı ile Antakyalı işadamlarını partner seçebilir.''
     Babb da, Hatay'a yapmış olduğu bu ilk ziyarette ilin önemli ekonomik temelli sivil toplum kuruluşu HASİAD ile görüşmekten onur duyduğunu belirtti.
     Üç yıl sürecek görevi sırasında bölgesindeki iş adamlarının Amerikan işadamları ile hangi iş kollarında temaslarda bulunabileceğini tespit etmek istediğini, bu nedenle bölgeden ülkelerine neleri alabileceği gibi neleri satabileceklerini de araştırdıklarını ifade etti.
     HASİAD'ın yapısını, üye profilini, sektörel yapısını, ekonomik, sosyal ve kültürel etkinliklerini tanımaktan mutlu olduğunu ifade eden Babb, Nalçabasmaz'ın vize kolaylığı ve Antakyalı işadamları ile Ortadoğu pazarına açılma taleplerini ülkesindeki ilgili yerlere ileteceğini kaydetti. 
HASİAD BAŞKANI NALÇABASMAZ: haberi 19 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  112715 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle