HASİAD BAŞKANI NALÇABASMAZ:

''CİLVEGÖZÜ GÜMRÜK KAPISI'NDA YAŞANAN SORUNLARI TESPİT ETMEK AMACIYLA YETKİLİLERİ KENTE DAVET ETTİK''
HASİAD BAŞKANI NALÇABASMAZ:
Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz, Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda yaşanan sorunların yerinde tespit etmek amacıyla yetkilileri kente davet ettiklerini bildirdi.
     Nalçabasmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yaşanan tır kuyruklarının ihracatçıları olumsuz etkilediğini ifade etti.
     Hatay'daki iş adamlarının ticaretlerinin gelişmesi ve yaşamakta oldukları sıkıntıların giderilmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Nalçabasmaz, şöyle devam etti:
     ''Bir süredir Antakya tarihinin dokularıyla ayağa kalkmasına çabalıyoruz. Çalışmalarımızın kentteki turizm potansiyelini değiştireceğine inanıyoruz.
     Bunun yanında son günlerde Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda yaşanan sorunların yerinde tespit etmek amacıyla yetkilileri kente davet ettik. 5 Kasımda bu kapsamda Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa, Gümrük Müsteşar Yardımcısı Ali Nural ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Osman Murat Süslü'nün katılımıyla toplantı yapacağız. İşadamlarıyla yetkililerin bir araya getirilmesiyle sorunların çözümüne daha hızla ulaştıracağını umuyoruz.'' 


                  
HASİAD BAŞKANI NALÇABASMAZ: haberi 03 Kasım 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  79680 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle