HASİAD Lübnan YOLCUSU

Lübnan'la ticari ilişkileri geliştirmek isteyen Hataylı iş adamları temaslarda bulunmak üzere Beyrut'a gidecek -HASİAD Başkanı Gül: ''Beyrut ile Hatay arasında haftada iki kez karşılıklı uçak seferleri yapılması için de girişimde bulunacağız''
HASİAD Lübnan YOLCUSU
 
       Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de bir yılı aşkın süredir devam eden iç karışıklığın, Hataylı sanayici ve işadamlarını da etkilediğini vurgulayarak, işadamlarına yeni bir kazanç kapısı sağlamak amacıyla HASİAD olarak çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.
     Çalışmalar kapsamında, işadamlarının rotasını Lübnan'a çevirmeyi hedeflediklerini, bu bağlamda da Lübnan'daki işadamları ve çeşitli kuruluşlarla görüşmeler yaptıklarını anlatan Gül, Hatay'daki ilgili kuruluşlar ve işadamlarından oluşturulan 150 kişilik bir heyetle 3 Mayıs tarihinde özel uçakla Beyrut'a gideceklerini ifade etti.
     Gül, Beyrut'ta ticaret ve sanayi kuruluşları başta olmak üzere Lübnanlı işadamlarıyla görüşmeler yapacaklarını ve görüş alışverişinde bulunacaklarını belirterek, ''Suriye'de yaşanan gelişmeler bizi yeni pazar arayışına yöneltti. Lübnanlı işadamları ile ilişkilerimizi güçlendirmek ve kaybedilen Suriye pazarının yerine Lübnan'ı ön plana çıkarmak istiyoruz'' diye konuştu.
 
     Gül, Suriye'deki olayların, Hataylı küçük esnafa olan etkisine değinerek, ''Bizler, Suriye olaylarından etkilenen esnafımız için bölgemize pozitif ayrımcılık uygulanmasını, vergi erteleme olayından ziyade esnaf ve sanayicilerimize uzun vadeli ve düşük faizli kredi temin edilmesini istiyoruz'' dedi.
     Hatay'ın turizm potansiyelinin artırılması için de çalışmalar yaptıklarını bildiren Gül, görüşmelerinde, Beyrut ile Hatay arasında haftada iki kez karşılıklı uçak seferlerinin yapılması için de girişimlerde bulunacaklarını belirtti.
     Gül, Lübnan'a düzenlenecek gezinin KOSGEB işbirliğiyle gerçekleşeceğine işaret ederek, geziye katılan firma temsilcilerinin KOSGEB'e kayıtlı olması durumunda masraflarının yüzde 60'ının KOSGEB tarafından karşılanacağını sözlerine ekledi.
HASİAD Lübnan YOLCUSU haberi 28 Nisan 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  291240 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle