HASİAD’DAN UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

HASİAD  tarafından 21 Nisan-03 Mayıs 2014 tarihleri arasında ABİGEM ve KOSGEB işbirliği ile HASİAD Evi’nde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenecektir.

HASİAD’DAN UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Eğitim katılımcıları,·         KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerden birisinde (eğitim, sağlık ve tarım yatırımları hariç) bir iş fikrine sahip olan,·         Düşündüğü iş fikri ile ilgili bir miktar tecrübeye sahip,·         Yeteri miktarda öz kaynağı bulunan,·         Eğitim sonrasında kısa süre içinde işini kurabilecek

Kriterleri dikkate alınarak seçilecektir.Bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimciler, iş fikirleri kapsamında eğitim süresi içinde yapacakları atölye çalışmaları sonucu hazırlayacakları iş planları ile KOSGEB’e başvurabilecek ve KOSGEB tarafından uygun görülen iş planı sahipleri, KOSGEB’in sağladığı Yeni Girişimci Desteklerinden yararlanabilecektir. Bu destekler 30.000 TL’ye kadar hibe ve 70.000 TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi şeklinde olacaktır. Ücretsiz olarak düzenlenecek eğitimlere katılacak adayların başvurularını 12 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 14.00’a Dernek Merkezimize yapmaları rica olunur. 17 Nisan 2014 Perşembe günü uygun adaylar mülakata davet edilecektir. Mülakatlar, Dernek Merkezimizde saat 10.00’da başlayacaktır.