HASİAD'TAN HGC'YE KUTLAMA ZİYARETİ

Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni (HGC) bölgedeki en başarılı cemiyet seçilmesinden dolayı tebrik ziyaretinde bulundu.
HASİAD'TAN HGC'YE KUTLAMA ZİYARETİ
  Nalçabasmaz, ziyarette yaptığı konuşmada, seviyeli rekabetten gelişme doğacağını belirterek, HGC daha birinci yılını doldurmadan ortaya koyduğu seviyeli rekabetten dolayı önemli bir başarı kazandığını ifade etti.
     HGC'nin bölge cemiyetleri arasında başarı sağlamasının kent ve dernekleri için gurur verici olduğunu kaydeden Nalçabasmaz, cemiyet başkanı ve üyelerinin önemli bir iş başardığını belirtti.
     Nalçabasmaz, dernek olarak her üç ayda bir yapılan faaliyetleri basın aracılığıyla topluma yansıttıklarını belirterek, 2011 yılında çok önemli organizasyonlara imza attıklarını, Hatay'da ve başka bir çok şehirde ekonomi toplantıları düzenleyerek kentin sorunları için çözüm arayışlarına gittiklerini ifade etti.
 

     İstanbul'da ''Hatay Günleri'' organizasyonuna katılarak kenti temsil ettiklerini, TÜSİAD toplantı yaparak kent ve ülke sorunlarını çözümüyle ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Nalçabasmaz, kendilerinin de çılgın projeleri olduğunu ve hayata geçirmek için önemli adımlar attıklarını, memleketin ve çocukların geleceği için önemli projeler üretiklerini kaydetti.
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen de pozitif haberciliğe önem verdiklerini kentteki gazetelerin yüzde 70'inin cemiyete üye olduğunu, bu gücü de kentin geleceği için kullandıklarını belirterek, Hatay için atılacak her olumlu adımın destekçisi olacaklarını ifade etti.
     HASİAD'ın yürüttüğü tarihi evlerin restorasyon çalışmalarını yakından takip ettiklerini kaydeden Yetişen, bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.