HASSA'DA AFETE MARUZ KALABİLECEK AİLELERE EVLERİ TESLİM EDİLDİ

Hassa ilçesinde evleri afete maruz kalabilecek durumda olan 16 aile için yaptırılan evlerin anahtarları törenle teslim edildi
HASSA'DA AFETE MARUZ KALABİLECEK AİLELERE EVLERİ TESLİM EDİLDİ
Hassa Kaymakamı Harun Başıbüyük, Akbez beldesinde Nuh Uşağı ve Salman Uşağı Mahalleleri'nde erozyona mağruz kalan bölgede evleri bulunan ailelerin başvurusu üzerine yapılan 16 çağdaş evi noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişle hak sahiplerine teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
     Devletin zor koşullardaki vatandaşlara her zaman sıcak ellerini uzattığını ifade eden Başıbüyük, ''Bugün burada devletimiz vatandaşların yanında olduğunu göstermiştir. Sosyal devlet ilkesinin gereğini yapmıştır. Afete maruz kalabilecek vatandaşlarımıza daha güvenli ve sıcak ortam hazırlamıştır. Yeni evlerine kavuşan vatandaşlarımızın sıcak yuvaları hayırlı olsun. Bundan sonra evleri mutlaka daha güvenli yerlere ve ruhsatlı yapmalıyız'' dedi.
     Evlerinin anahtarlarını teslim alan aileler Kaymakam Başıbüyük'e teşekkür ettiler.
     Bu arada, 16 evin 576 bin TL'ye mal olduğu bildirildi.
     Törene, Bayındırlık İl Müdürü Ersin Taşlıalan, Afet ve Acil Durum İl Müdürü Halil Yücelen, belde belediye başkanları, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.