HASSA'DA ASKER ADAYLARI UĞURLANDI

''DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE OĞLUNU ASKERE DAVUL-ZURNA EŞLİĞİNDE GÜLEREK GÖNDEREN ÜLKE YOK''

HASSA'DA ASKER ADAYLARI UĞURLANDI
Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Türkiye'de olduğu gibi ''dünyanın hiçbir yerinde oğlunu askere davul-zurna eşliğinde gülerek gönderen ülke bulunmadığını'' söyledi.
     Karataş, Hassa'dan vatani görevi yapmak üzere değişik illere giden askerlere yönelik Belediye Parkı'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, vatan görevini, sağlığı iyi olan, ciddi engeli bulunmayan her Türk gencinin yapması gerektiğini kaydetti.
     Tüm asker adaylarının, görevlerini tamamladıktan sonra sağ salim il, ilçe, belde ve köylerine dönmelerini isteyen Karataş, şöyle devam etti:
     ''Dünyanın hiçbir yerinde oğluna askere davul-zurna eşliğinde gülerek gönderen ülke yok. 20 yaşına gelen her Türk erkeği vatan görevini borç bilerek askere uğurlanır. İlçemizden değişik bölgelere giden askerlere hayırlı teskereler, ailelerine de sabır, sağlık ve huzur diliyorum.''
     Konuşmalardan sonra halaylar çekildi ve asker adaylarına geleneksel olarak kına yakılarak uğurlandılar
HASSA'DA ASKER ADAYLARI UĞURLANDI haberi 17 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  89245 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle