Hassa'da Emekliyiz Gönüllüyüz toplantısı yapıldı

Hassa ilçesinde ''Emekliyiz Gönüllüyüz'' projesi kapsamında toplantı yapıldı.
Hassa'da Emekliyiz Gönüllüyüz toplantısı yapıldı
 Öğretmenevi salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Köroğlu ve ilçedeki 20 emekli öğretmen katıldı.
     Milli Eğitim Müdürü Köroğlu'nun, projeyle ilgili bilgi vermesinin ardından konuşan Kaymakam Tekbıyıkoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünisa Gül'ün himayelerinde başlatılan proje ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki 0-18 yaş grubu kimsesiz çocuklara destek eğitimi verilmesinin amaçlandığını söyledi.
     Çocukların yanında olmak ve onlara rehberlik yapmak için emekli öğretmenlerin projeye katkı sunmasına ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Tekbıyıkoğlu, ''Hayat, herkese eşit kart dağıtmıyor. Şans her zaman herkese gülmüyor. Şefkate muhtaç çocuklarımızın en azından başını okşamak, onların yaşamlarına ortak olmak ve onlara mutluluk ortamları oluşturmak için onlarla bir araya gelmeliyiz'' dedi.
     Emekli öğretmenler adına söz alan Hatice Toklu da yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, projeye destekte bulunmalarının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.