Hassa'da fidan dağıtımı

 Hassa'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 15 çiftçiye 8 bin 750 adet meyve fidanı dağıtıldı.
Hassa'da fidan dağıtımı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü bahçesinde, Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun ile ilçe müdürü Halit Avcı'nın katılımıyla tören düzenlendi.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zabun, burada yaptığı konuşmada, 2009 yılından beri kentin tarım potansiyelini en üst seviyede değerlendirmek, rekabet edebilir düzeye çıkarmak, ihracata uygun,kaliteli ve istenilen miktarda ürün yetiştiriciliğini sağlamak için sivil toplum örgütleri ve kamu kuruluşları ile bir araya gelerek ''Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı'' oluşturduklarını söyledi.

     Bu plan çerçevesinde ürün deseninin ortaya çıkarıldığını vurgulayan Zabun, ürün deseni çerçevesinde, kümeleme metodunu esas alarak il genelinde ihracata uygun, kaliteli ürün elde etmeyi amaçladıklarını ifade etti.
     Plan kapsamında il genelinde 106 bin adet çeşitli türde fidan dağıtımı gerçekleştirdiklerini anlatan Zabun, Hassa'da da 8 bin 750 adet çeşitli türde meyve fidanı dağıttıklarını dile getirdi.
Hassa'da fidan dağıtımı haberi 12 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  193255 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle