Hassa'da iş adamları ile istişare toplantısı

Hassa Kaymakamlığı öncülüğünde Hassalı işadamları ile istişare toplantısı yapıldı.
Hassa'da iş adamları ile istişare toplantısı
 İşadamı Nuri Gündoğdu'nun konuk evinde düzenlenen toplantıya Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Musa Karakaya, Antakya Hassalılar Dernek Başkanı ve Sosyal Dernekler Platformu Başkanı Mahmut Balcı, İskenderun Hassalılar Dernek Başkanı Mehmet Köstü, belediye başkanları ve iş adamları katıldı.
     Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yetkilileri tarafından katılımcılara, tarım ve kırsal kalkınma hakkında bilgi verildiği toplantıda konuşan Kaymakam Tekbıyıkoğlu, işadamlarıyla yaptıkları aylık sohbet toplantılarında ilçenin sorunlarını ve çözüm yollarını masaya yatırdıklarını söyledi.
     İlçenin her yönden gelişmesi için çaba harcayacaklarının altını çizen Tekbıyıkoğlu, Amanos Dağlarından açılacak Dörtyol-Hassa bağlantı yolunun projesinin fizibilite çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

     Yol sayesinde Hassa'nın öneminin daha da artacağına değinen Tekbıyıkoğlu, ''Gaziantep ve Kilis'in Akdeniz'e açılan kapısı durumunda olan ilçemiz, yolun açılmasıyla sanayileşmiş şehirlerin tarım ambarı haline gelecektir. Bu nedenle işletmelerimizi ve ticari anlayışımızı daha modern ve dünya piyasalarına uygun hale getirmek zorundayız'' dedi.
     Tekbıyıkoğlu, ''organize olabilen azınlıklar, organize olamayan toplulukları yönetir'' sözünü hatırlatarak, ''Başarılı olmak istiyorsak organize olmalıyız'' diye konuştu.
     Toplantı sonunda ilçede Hassa İşadamları Derneği (HİDER) kurulmasına karar verilerek, geçici yönetim kurulu oluşturuldu.