Hassa'da işadamları ile geleneksel istişare toplantısı

 Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında işadamları ile istişare toplantısı düzenlendi.
Hassa'da işadamları ile geleneksel istişare toplantısı
   Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam Tekbıyıkoğlu, ilçedeki işadamları ile her ay bir araya gelerek ilçenin sorunlarının masaya yatırıldığını ve sorunlara çözüm bulmaya çalışıldığını belirtti.
     Dünyadaki gelişmelere ayak uydurmak zorunda olduklarını vurgulayan Tekbıyıkoğlu, rekabet gücü yüksek, kaliteli, istenilebilen düzeyde ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde ürün elde edildiği takdirde dünya pazarında söz sahibi olunacağını ifade etti.
     Tekbıyıkoğlu, bireysel ticaretin yerine örgütsel düzeydeki ticarete yönelme durumunda olduklarını bildirerek, ''İlçemizin geleceğine daha umutla bakıyorum. Dörtyol-Hassa arasındaki tünel projesi ile Hassa'mızın çehresi değişecektir. Sivil toplum örgütlerimiz birer birer kuruluyor. Hassa İşadamları Derneği kuruldu. Meyve Üreticileri Birliği oluşturuldu. Kooperatiflerimiz de daha etkin hale getirilmeye çalışılıyor. Bir ve beraber olduğumuz takdirde başaramayacağımız engel yoktur'' dedi.
     Proje ofisinin de daha iyi hizmet verecek seviyeye geldiğini anlatan Tekbıyıkoğlu, iş adamalarına yönelik 7 adet proje hazırlandığını, bunun da istişare toplantıları sonucu ortaya çıktığını dile getirdi.
     Toplantıya Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Ardıçlı Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu, Söğüt Belediye Başkanı Recep Tufan ve işadamları katıldı.