HASSA'DA TARIM KONFERANSI

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Hassa Meslek Yüksekokulu'nda tarımla ilgili konferans düzenlendi.
HASSA'DA TARIM KONFERANSI
    Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yakup Hameş, İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, geçimini tarımla sağlayan Hassa'nın çok önemli bir yer olduğunu söyledi.
     Çiftçilerin artık geleneksel yöntemleri bırakıp teknolojiyi yakından takip ederek tarım yapması gerektiğini ifade eden Hameş, bu şekilde ekilen ürünlerden daha fazla verim alınabileceğini kaydetti.
 
 
     Hameş, çiftçilere her türlü bilimsel desteği vermeye hazır olduklarını, tarım uygulamaları konusunda bilinçlendirmeye çalıştıklarını belirtti.
     MKÜ Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Derya Önder, Amik Gölü'nün kurutulması sonrası yaşananlar hakkında bilgi verdi.
     Gölün kurutulmasıyla kentin ikliminin yanı sıra ekolojik sisteminin olumsuz etkilendiğini ifade eden Önder, toprakta tuzluluk oranının artığını ve çoraklaşmanın meydana geldiğini kaydetti.
     MKÜ Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sermet Önder de, Hassa'da yoğun olarak yapılan bağcılık konusunda katılımcılara bilgi verdi.
     Konferansa Kaymakam Harun Başıbüyük, Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Tarım Müdürü Halit Avcı ile çiftçiler katıldı.
  
HASSA'DA TARIM KONFERANSI haberi 26 Nisan 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  96005 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle