Hassa’nın 93’üncü gurur yılı

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:12px">Hassa&rsquo;nın d&uuml;şman işgalinden kurtuluşunun 93.yıl d&ouml;n&uuml;m&uuml;, coşkuyla kutlandı.</span>
Hassa’nın 93’üncü gurur yılı
Hassa Kapalı Pazar yerinde yapılan Hassa’nı Kurtuluş Törenlerine; Hassa kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu , Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş ,Garnizon ve hassa Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı, Gürkan Kabakçı,,M.K.Ü Hassa Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Zeynep Öntürk, Belde Belediye Başkanları,kurum amirleri,köy muhtarları ve gazilerin   yanı sıra geniş halk topluluğu katıldı. Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş yaptığı konuşmada; “Bugün Hassa’nın ve Hassalı’nın bayram günü.Sevin ve neşe içerisindeyiz.Atalarımız,bugün ,yani 93 yıl önce, kolundaki esaret zincirini kırmışlar ve biz torunlarına özgürlük yolunu açmışlardır.Bizlere bırakılan bu kutsal emaneti sonsuza kadar taşımalıyız ve taşıyacağımıza söz veriyoruz.Hassa halkı dün,düşmana aman vermediği gibi,bugünde; vatanımızın huzuruna ve bağımsızlığına göz dikenlere aman vermeyecektir.Atatürk’ün çizdiği bağımsızlık yolunda devam edecektir.”dedi.Başkan Karataş;konuşmasını, “Bayrak inmez,ezan susmaz,Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleriyle tamamladı. Kurtuluş Bayramı kutlamalarında ;Öğrenciler okudukları kahramanlık şiirleri ve sundukları   müzikli gösterileriyle,halkı coşkulandırdı.   Antakya Mehteran Bölüğü gösterileri, Hassa halkından büyük alkış aldı. Anadolu ve Kafkas Halk oyunları grubu,yaptığı gösterilerle haklı büyüledi. Muharip Gazilerin Halk oyunlarına, Hassa ve Söğüt Belediye Başkanları’ da eşlik ederek 15 Kasım’ın bayram havasında kutlanmasına katkı sağladılar. Kurtuluş Günü ile ilgili şiir ,resim ve kompozisyon dalında başarı gösteren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Hassa’nın Kurtuluşunun anlatıldığı resim sergisinin, gezilmesinin ardından tören sona erdi.
Hassa’nın 93’üncü gurur yılı haberi 17 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1385 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle