Hassa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü

  Hassa ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hassa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü
 
Hassa'nın kurtuluş günü, Hükümet Konağı'ndaki Atatürk Anıtına Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Karataş ve Garnizon Komutanı Binbaşı Yılmaz Levent Güler'in çelekleri sunumuyla başladı.
     Hassa Hükümet Konağındaki Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından tören, Atatürk Şehir Stadyumunda devam etti.
     Kaymakam Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Karataş ve Garnizon Komutanı Binbaşı Güler birlikte vatandaşları kutladılar.
              
     Hassa Belediye Başkanı Karataş, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
     ''Bugün Hassa'nın ve Hassalı'nın bayram günü. Bugün iki bayramı bir arada yaşıyoruz. Atalarımız, bugün ,yani 91 yıl önce, kolundaki esaret zincirini kırmışlar ve biz torunlarına özgürlük yolunu açmışlardır. Bizlere bırakılan bu kutsal emaneti sonsuza kadar taşımalıyız ve taşıyacağımıza söz veriyoruz. Hassa halkı dün,düşmana aman vermediği gibi,bugünde; vatanımızın huzuruna ve bağımsızlığına göz dikenlere aman vermeyecektir. Atatürk'ün çizdiği bağımsızlık yolunda devam edecektir. Bayrak inmez, ezan susmaz, Ne Mutlu Türküm diyene.''
     Kurtuluş Bayramında öğrenciler şiir okudu. Antakya Belediyesi Mehteran Bölüğü gösteri yaptı. Yıllardır Hassa Kurtuluş günlerinde gelenekselleşen Ardıçlı Belediyesi Deve Oyunu ekibinin gösterisi, halkın beğenisini kazanarak büyük alkış aldı.
     Tören yürüyüşlerinden sonra, kutlama sona erdi.
     Törene, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Mehmet Dalkız, çevre belediye başkanları, kurum amirleri, köy muhtarlarının yanı sıra vatandaşlar katıldı.