HASTANE YOLLARI TAŞLI

Sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı, hepinizin bildiği gibi uluslararası hukuk normları açısından da insani bir hak olarak kabul edilmiştir. Nitekim Anayasamızın 56. Maddesinde; ‘Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir’  denilerek, bu konuya vurgu yapılmış, pozitif bir hukuksal düzenlemeyle de anayasal bir hakka dönüştürülmüştür. 
HASTANE YOLLARI TAŞLI
Yaşadığımız bu kentte, üzülerek ifade etmek isterim ki çok uzun bir süredir araç ve yaya trafiğinin sağlıklı ve dengeli bir yapıya kavuşturulması ile ilgili bir planlama yapılmaması nedeniyle ciddi problemler yaşanmaktadır.
İlimiz insanlarının yüzyıllar içinde benimsediği ve vazgeçilmez bir özellik olarak içlerine sindirdiği engin hoşgörü ahlakı ve kültürü nedeniyle konu ile ilgili sabırlı tavrını sürdürmektedir.Yıllardır bu sorunun, işin sorumluları tarafından ele alınarak bir çözüme kavuşturulmasını, yeni yollar, caddeler, kaldırımlar planlanarak yeni sosyal alanlar inşa edilmesini sabırla beklemekteyiz. Ancak son birkaç aydır giderek artan bir rahatsızlığa dönüşen trafik problemi, Antakya halkı için artık katlanılamaz bir hal almıştır. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde tıkanan ana arterler büyük bir sorun haline gelmiştir.Trafik probleminin en çok hissedildiği alanlardan biri de hiç kuşkusuz Antakya Devlet Hastanesi çevresidir. Bu bölge ve çevresinde hemen hemen günün her saatinde yaşanan trafik ve park problemi, başlı başına bir sorun haline gelmiştir. Sağlık problemleri için hastaneye gitmek isteyen vatandaşlarımız, özellikle sabah saatlerinde, HATSU'dan itibaren ciddi manada tıkanan trafikte, bir de ruh sağlıklarını kaybetmekle karşı karşıyadırlar. Yine başarıyla görevlerini ifa etmekte olan 112 Acil Sağlık Çalışanları da hastaları Acil Servise götürmekte ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Zaten hasta olan ve hastaneye ulaşmak için daha da yorulup yıpranan hastalar ve hasta yakınlarının psikolojileri ister istemez bozulmakta ve kendilerinden sağlık hizmeti almak için başvuran insanlara olağanüstü bir gayretle yardım etmeye çalışan sağlık personeline bütün negatif elektriklerini boşaltmaktadırlar. Bu durum, sağlık personelleri için kabul edilebilir ve katlanılabilir olmaktan da çıkmıştır.Değerli basın mensupları!Sağlık-Sen Hatay Şubesi olarak, bilhassa Antakya Devlet Hastanesine giden yolda yaşanan trafik sorununu asgariye indirmek amacıyla; İl Trafik Komisyonu tarafından sağlı sollu park yasağının getirilmesini, Acil Servis ve Poliklinik girişlerinde mutlaka Trafik Polisi bulundurulmasını talep ediyoruz. Bu güzel hoşgörü kenti insanlarının sabrının daha fazla zorlanmamasını, bir an önce konunun çözüme kavuşturulmasını Sayın Valimizden talep ediyoruz.
                                                                                     Feleytun Fatih GÖNÇ
                                                                              Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı 
HASTANE YOLLARI TAŞLI haberi 21 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  895 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle