HATAY A 5 MİLYON DOLARLIK SANTRAL BİNASI KURULDU

TURKCELL KURUMSAL İLETİŞİM BÖLÜM BAŞKANI TÜZÜN: ''HATAY'A 5 MİLYON DOLARLIK SANTRAL BİNASI KURULDU''

HATAY A 5 MİLYON DOLARLIK SANTRAL BİNASI KURULDU
Turkcell Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün, Hatay'a 5 milyon dolarlık santral binası kurulduğunu belirtti.
     Tüzün, Anadolu Restoran'da düzenlediği toplantıda, sosyal sorumluluk projeleri ile birinci yılını geride bırakan 3G teknolojisi ve Hatay'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
     Turkcell'in kalite prensibi çerçevesinde, müşteri ihtiyaçlarını yakından hissettiğini ifade eden Tüzün, şöyle devam etti:
     ''Müşterilerin taleplerini daha hızlı ve etkin bir şekilde karşılayabilmek için 18 Ağustosta merkeze bağlı Güzelburç beldesinde santral binası açtık. Hatay'a 5 milyon dolarlık santral binası kuruldu. 7 personelin görev alacağı Hatay Operasyon ve İşletme Merkezi, yaklaşık 1 milyon 400 bin kişiye servis verecek.''
     Sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem verdiklerini belirten Tüzün, bu kapsamda, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile maddi imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla 10 yıldır, 'Kardelenler Projesi' yürütüldüğünü hatırlattı.
     Proje kapsamında 5 Hataylı gencin daha bu yıl üniversiteli olduğunu vurgulayan Tüzün, kentte projeden yararlanan sayısının 16'ya yükseldiğini söyledi.
     Tüzün, proje kapsamında 2000 yılından bu yana yaklaşık 20 bin kız öğrenciye burs verildiğini, 9 bin 634 öğrencinin liseden mezun olduğunu, 3 bin 437 öğrencinin üniversiteyi kazandığını ve 976 öğrencinin de üniversiteden mezun olduğunu kaydetti.
     Turkcell'in Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdiği ''Gönül Köprüsü Projesi'' kapsamında da temmuz ayında Hatay'ı ziyaret eden Batmanlı öğrencilerin birçok tarihi mekanı ziyaret ettiklerini söyledi.