HATAY A SEVGİ EVLERİ YAPILIYOR

Hatay Merkez Kanatlı Mahallesi’nde bulunan ve geçtiğimiz günlerde yıkımı gerçekleşen Erkek Yetiştirme Yurdu binasının yerine, 13-18 yaş arası erkek çocukların kalabileceği “Sevgi Evleri” yapılıyor.
HATAY A SEVGİ EVLERİ YAPILIYOR

 Vali Lekesiz,  Sevgi Evleri inşaat alanında incelemelerde bulunarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz ve yüklenici firma temsilcilerinden bilgi aldı. 3.582 metrekarelik alanın, 900 metrekarelik alanı Sevgi Evleri’ne ayrılacak. 3 katlı olarak yapılması planlanan Sevgi Evleri’nde 24 oda yer alacak ve 50 gencimiz barınabilecek. Öte yandan aynı avlu içerisinde 1200 metrekarelik alanda yapılacak olan 3 katlı İdari Bina’da ise 21 oda yer alacak. Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz, Erkek Yetiştirme Yurdu olarak kullanılan ve eskimesinden dolayı depreme karşı riskli hale gelen binanın yıkılarak yenilenmesinin önemli olduğunu kaydetti.Lekesiz, geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin, en iyi şekilde yetişmelerinin önemine de dikkat çekerek, “İlimizin ve ülkemizin bugün bulunduğu konumdan çok daha iyi noktalara gelebilmesi için gençlerimizin iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmelerinin ne kadar önem taşıdığı açıktır. Bundan hareketle Devletimizin himayesi altında yurtlarda kalan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından gereken çalışmalar yapıldı yapılmaya da devam ediyor.” dedi.

HATAY A SEVGİ EVLERİ YAPILIYOR haberi 14 Ocak 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  26955 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle