HATAY BAROSUNA İKİ YENİ AVUKAT‏

Dörtyol Adliyesinde Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’in katıldığı törenle genç Avukatlar Bestami Işıkoğlu ve Muhammet İnce yemin ederek mesleğe ilk adımı attılar.
HATAY BAROSUNA İKİ YENİ AVUKAT‏
Dörtyol Adliye Binasında Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’in katıldığı törende genç Avukatlar Bestami Işıkoğlu ve Muhammet İnce yemin edip Avukatlık ruhsatnamelerini aldılar.Genç Avukatlar Bestami Işıkoğlu ve Muhammet İnce’nin ailelerinin ve meslektaşlarının da katıldığı törende bir konuşma yapan Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez; “Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti anlayışı bağlamında bireylerin yasalar önünde eşitliği, Atatürk devrim ve ilkeleri, yargının bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü ve evrensel hukuk ilkelerini dikkate alarak bağımsız savunma erkinin korunması yönünde çaba sarf edeceğinize ve Avukatlık mesleğinin sizlere yüklediği sorumluluk bilinciyle toplum içerisindeki davranışlarınızı şekillendireceğinize olan inancım tamdır. Başarılı bir staj döneminin ardından bu gün meslek yemininizi ediyor ve ruhsatnamelerinizi alıyorsunuz. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.Genç Avukatlar Bestami Işıkoğlu ve Muhammet İnce’de törene katılımlarından ötürü aileleri ve meslektaşlarına teşekkür içeren birer konuşma yaptılar.Genç Avukatların aileleri de en az onlar kadar heyecanlıydı. Tören sonunda konuklara ikramlarda bulunuldu.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)
 
HATAY BAROSUNA İKİ YENİ AVUKAT‏ haberi 13 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1220 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle