HATAY BASININDA BUGÜN

Hatay'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle: 
HATAY BASININDA BUGÜN
atay'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle: 
     
     ZAFER: ''Esnafın türban ve hızlı tren tepkisi'' 
     Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, türban konusunun artık ülke gündeminden düşmesi gerektiğini belirtti. Halep ile Gaziantep arasında yapılacak olan hızlı tren projesinin ise yanlış olduğunu, hattın bir ucunun Hatay olması gerektiğini söyledi. 
     
     ASİ: ''Antakya Akademisi halk oyunları ekibe Güney Kore'ye gitti'' 
     Antakya Akademisi halk oyunları ekibi Türkiye'yi temsilen Türk Hava Yolları'nın (THY) katkılarıyla Güney Kore'ye gitti. 
     
     KENT: ''Amik Ovası için tarımsal sit alanı önerisi'' 
     Antakya Tarım Platformu Başkanı İrfan Hatipoğlu, ''Amik Ovası 1950 yılında kapitalist iktidarın yönetime gelmesi ve yerel toprak ağalarının işbirliği ile saldırıya uğramıştır. Ovaya traktörlerin gelmesiyle, ulaşılabilen her nokta tarımsal üretime açılmıştır. Toprağın korunması için çalışma yapılmadığı gibi Amik Gölü kurutularak geri dönülmez bir şekilde doğa felaketi yaşanmıştır'' dedi. 
     
     YORUM: ''ATSO'dan yöresel mutfak sanatları merkezi projesi'' 
     Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, ''Yöresel Mutfak Sanatları Merkezi Projesi''nin başladığını bildirdi. 
     
     HATAY: ''Deprem öncesi eğitim şart'' 
     Antakya'da 2 gün süren SERAMAR projesi çalıştayından sonra yayınlanan sonuç bildirgesinde, Antakya'da meydana gelebileceği düşünülen depremin sosyal ve ekonomik sonuçlarının, toplumun eğitilmesi ve kolektif şuurun artırılmasıyla azalabileceği bildirildi. 
     
     ÖZYURT: ''Sakatlar Derneği binasına yine hırsız girdi'' 
     Sakatlar Derneği Antakya Şubesi'ne bu yıl ikinci kez hırsız girdi. Dernek binasının dış kapısını kıran hırsızların bilgisayar çaldığı iddia edildi. 
)
HATAY BASININDA BUGÜN haberi 06 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  184245 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle