HATAY BASININDA BUGÜN

- Hatay'da yayımlanan bazı gazetelerin haber ve başlıkları şöyle: 
    
HATAY BASININDA BUGÜN
  ÖZYURT: ''Hatay'ın ilk kadın milletvekili olacağım''
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili adayı Suzan Alhasoğlu, Yayladağı ve Reyhanlı ilçelerinde yaşayan halkı ve esnafı ziyaretinde Hatay'ın ilk kadın milletvekili olacağını savundu.
    
     YORUM: ''Suriye'den kaçan sığınmacı sayısı 1577'ye ulaştı''
     Suriye'deki olaylar nedeniyle son 24 saat içinde 1050 kişinin daha Türkiye'ye sığındığı bildirildi. Son geçişlerle birlikte Yayladağı'ndaki toplam sığınmacı sayısının 1577'ye çıktığı bildirildi.
    
     HATAY: ''Referans Fikirler Platformu sona erdi.''
     Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) tarafından organize edilen ve 5 gün süreyle devam eden Referans Fikirler Platformu Çalıştayı düzenlenen kokteyle ile son buldu.
    
     ATAYURT: ''Projedeki amaç zihinsel engelli gençlerin eğitilmesi''
     Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel sekreteri Erdoğan Serdengeçti, DOĞAKA ve ZİREM'in ortaklaşa yürüttüğü 75 hafif zihinsel engelli gence bilgisayar operatörlüğü konusunda eğitim verildiğini, amaç bu gençlerin eğitilmesi olduğunu belirtti.
    
     KENT: ''MKÜ Mezuniyet törenine coşku hakimdi''
     Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, mezun olan gençlerin millete layık aydın bireyler olacağına inandığını söyledi. Güder, Tayfur Sökmen Yerleşkesi'nde 2010-2011 akademik yılı mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, 6 bin 500 öğrenciye diplomalarını vermenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.
    
     ASİ: ''Çevre ve Temizlik Yürüyüşü''
     Antakya belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle çevre haftası etkinlikleri kapsamında ''Çevre ve Temizlik Yürüyüşü'' düzenlendi. Eski Belediye Binası önünden başlayan yürüyüş ''Daha Temiz Bir Antakya İçin El Ele'' sloganıyla özellikle çocuklara, gençlere ve diğer vatandaşlara çevre konusunda hassasiyet kazandırmak amacıyla düzenlendiği belirtildi.
    
    
     ASYA: ''Yılda 40 milyon TL gelir''
     Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, mevcut kapasitenin sadece yüzde 10'unun kullanılmasına rağmen defne ürünlerinden yılda 40 milyon TL gelir elde edildiğini söyledi
    
     SÖZ: ''İşsizliğe çare biziz''
     Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Eski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, AK Parti iktidarında ülkenin yatırım cennetine döndüğünü, ve kalkınmada büyük ilerlemeler kaydedildiğini dile getirerek, yılda 1 milyon gence istihdam sağlandığını söyledi.
HATAY BASININDA BUGÜN haberi 13 Haziran 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  49080 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle