HATAY BASININDA BUGÜN 16.09.2010

Hatay'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:
HATAY BASININDA BUGÜN 16.09.2010
YORUM: ''Lekesiz: Hatay'da görev yapmaktan mutluyum''
     Hatay Valisi Mehmet Celalettin lekesiz, yeni kurulan Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada kentte görev yapmaktan onur ve mutluluk duyduğunu söyledi.
    
     ZAFER: ''BDP'ye Hatay'dan tokat gibi yanıt''
     BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ''Hatay'da ikinci dil Arapça olsun istiyoruz'' sözlerine EHDAV Başkanı Ali Yeral'dan tokat gibi cevap geldi. Yeral, Türkiye'nin farklı farklı cografyalar olarak telaki edilmesi, güneyde ikinci dil olarak Arapça'nın doğuda Kürtçe'nin konuluşmasını doğru bulmadığını söyledi.
    
     KENT: ''İskenderun limanı özelleştirilecek''
     İskenderun Limanı'nın özelleştirileceği bildirildi. Son tekliflerin bugün alınacağı, ihaleyi kazanan kuruluşa 36 yıl süreyle işletme hakkı verileceği belirtildi.
    
     ASİ: ''Engellilere 4 yılda 5,5 milyon TL yardım''
     Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) İl Müdürü Mevlüt Aydın, 2006 yılandan bu yana 10 bin 229 engellinin evde bakılması kapsamında engelli yakınlarına 5 milyon 625 bin TL yardım yapıldığını kaydetti.
    
     ÖZYURT: ''Hayır oylarının yüzde 37'si CHP oyları''
     CHP Hatay Milletvekili Abdulaziz Yazar, AK Parti iktidarının referandum süresince oy almak için gıda, kömür ve para gibi yardımlar dağıttığını ''evet'' oyu çıkmasında bunun etkili olduğunu ileri sürdü.
    
     ANTAKYA: ''Gaziler günü 19 Eylülde''
     Gaziler Günü'nün 19 Eylül Pazar günü kutlanacağı bildirildi. Valilik organizasyonundaki kutlamalarda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulacak ve değişik etkinliklerle kutlamalara devam edilecek.
    
     ATAYURT: ''Yöre ekonomisine katkı artacak''
     Hatay Açık İnfaz Kurumu'nun yakın bir tarihte faaliyete geçeceğini ifade eden Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, yer sıkıntısı nedeniyle cezalarını başka illerde çeken hükümlülerin artık illerinde cezalarını çekeceklerini söyledi.
    
     HATAY: ''Aile hekimliği uygulaması''
     Hatay Sağlık Müdürü Dr. Bayram Kerkez, 13 Aralıkta aile hekimliğinin başlayacağını, Hatay genelinde 580 pratisyen, 31 uzman hekim olmak üzere 414 hemşire, 422 ebe ve 127 sağlık görevlisiyle tüm ailelere ulaşacaklarını söyledi.
HATAY BASININDA BUGÜN 16.09.2010 haberi 16 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  131250 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle