HATAY CHP DE İŞLER KARIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antakya’nın Yeşilpınar Belediyesi hizmet binasının açılışına katılmayışından sonra meydana gelen olaylar, Hatay CHP’yi iyice karıştırdı
HATAY CHP DE İŞLER KARIŞTI

Milletvekillerinin açıklamaları üzerine yerel basına yazılı bir açıklama gönderen Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Hatay İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Doğan, Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç’ın istifasına dair yaşanan tepkilerden, milletvekillerini ve genel başkan yardımcısı Nihat Matkap’ı bu kez sorumlu tuttu.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Hatay İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Doğan, Nihat Matkap’a yönelik tepkisinde, ‘ Programa sayın Nihat Matkap müdahale etseydi, bugün o binanın açılışına sayın Kılıçdaroğlu katılmış olacaktı. Olmadı.. Sayın belediye başkanımız da demokratik tepkisini kullanmıştır. Anlık bir refleks, reaksiyon göstermiştir. Olabilir.. İstifasını düşünecektir. Zaten istifa dilekçesini il yönetimi olarak kabul etmedik. Direniyoruz” ifadesinde bulundu.

Açıklamasında Belediye Başkanı Malik Kılıç’ın açıklamalarına yer veren Hüseyin Doğan, CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Mevlüt Dudu ve Hasan Akgöl ile Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’ı suçladığına vurgu yaparken, üç milletvekilinin Genel Başkan’ın Yeşilpınar’a gitmemesi için türlü entrika çevirdiklerini söylediğine dikkat çekti.

Başkan Kılıç’ın açıklamalarında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’ın da açılışı sabote ettiğini öne sürdüğünü kaydeden Hüseyin Doğan “Genel başkanın örgütle yaptığı toplantıda Nihat Matkap’ın uzunca bir konuşmacı listesi hazırlayarak Genel Başkanın açılışa katılmasını engellemiştir” dediğini de açıklamasında yer verdi.

Hüseyin Doğan,  Milletvekilleri için istifa eden Belediye Başkanı Malik Kılıç’ın “Bu kişilerin bulunduğu zeminde siyaset yapmaktan hicap duyuyorum. Ben kendime ve halkıma duyduğum saygıdan dolayı hayatımı adadığım partimden istifa ediyorum” dediğini de açıklamasında yer verdi.

HATAY CHP DE İŞLER KARIŞTI haberi 27 Eyl 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  80750 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle