HATAY DA AİLE OLMAK KONFERANSI

Tasavvuf araştırmacısı, yazar Cemâlnur Sargut, Aile Haftası etkinlikleri kapsamında  Kültür Merkezi’nde “Aile Olmak” konulu bir konferans verdi.
HATAY DA AİLE OLMAK KONFERANSI
Konferansa, Vali Lekesiz ve eşi  Zehra Lekesiz, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, MKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Gözübenli, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, protokol eşleri, kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.Tasavvufun, insanlığın ortak dili olabileceği inancında olup, bu konuda uluslararası sempozyumlar düzenleyen Sargut, ailede eşlerin ilahi sevgiye birlikte yürümelerinin önemine vurgu yaptı.Evliliğin, "öfkeyi yenmeyi öğreten bir yol" olduğunu, eşlerin “iyi ahlak” ile geçimin yolunu bulacaklarını ifade eden Sargut, “İnsan yaşamında mutluluklar kadar acılar da yaşanır. Acıları bir lütuf olarak görmeyi, insan Allah aşkı ile başarabilir. Eşler o ilahi güce sevgi ve saygı eşliğinde birlikte yürürlerse aile çatısı güçlü kalmayı başaracaktır. “ vurgusu yaptı.Konferansın sonunda Vali Lekesiz, Sargut’a çiçek ve anı tabağı hediye ederek bu anlamlı konferanstan dolayı teşekkür etti. Etkinlikte ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz yaptığı konuşmada Aile Haftası’nın önemine dikkat çekerken Aile Eğitimi Programı'na katılan kursiyerlere de katılım belgeleri Vali Lekesiz tarafından verildi.
 
HATAY DA AİLE OLMAK KONFERANSI haberi 15 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  36085 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle