HATAY DA ATATÜRK'Ü ANMA YÜRÜYÜŞÜ

Hatay'da ''19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik Haftası'' kutlamaları kapsamında ''Atatürk'ü Anma ve Halk Yürüyüşü'' düzenlendi.
HATAY DA ATATÜRK'Ü ANMA YÜRÜYÜŞÜ
   Vali Yardımcıları Kadim Doğan, Orhan Mardinli, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Gençlik Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu ile öğrenciler ve vatandaşlar, Atatürk Caddesi'nde bulunan Osman Ötken Anadolu Lisesi önünden Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Atatürk Anıtı'na kadar yürüdüler.
 

     Burada düzenlenen törende Gençlik Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra ''Gençlik Koşusu''nda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.
     Hatay Valiliği bahçesinde devam eden etkinlikte ise Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'e iki öğrenci tarafından Türk Bayrağı ve Atatürk portresi teslim edildi.
     Vali Lekesiz, burada yaptığı konuşmada, milli mücadele meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919'un Türk milleti adına önemli bir tarih olduğunu söyledi.

     Türk milletinin bugünlere büyük
mücadele vererek ve zorlukları aşarak geldiğini ifade eden Lekesiz, bu yolda hiçbir zaman bezginliğe düşülmediğini kaydetti.
     Gençlerin bu ülkeye çok iyi sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Lekesiz, ''Asla mücadele azminizi bırakmayın. Sürekli çalışarak bu ülkeyi daha iyi noktalara taşıyın. Ülkenin kalkınmasına katkı verecek en büyük güç sizsiniz. Yaptığınız işi en iyi şekilde icra edin, bu sayede diğer ülkelerle rekabet edebiliriz'' diye konuştu.