Hatay da Gençlik Haftası Kutlamaları

 19 Mayıs Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.
Hatay da Gençlik Haftası Kutlamaları
 Taşkın, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919 tarihinin denk geldiği hafta olan 15-21 Mayıs tarihlerinin her yıl Gençlik Haftası olarak kutlandığını hatırlattı.
     Ulu Önder Atatürk'ün 19 Mayıs'ı Gençlik ve Spor Bayramı olarak Türk gençliğine armağan ettiğini anımsatan Taşkın, ''Gençler gerek Çanakkale'de gerekse Kurtuluş Savaşı'nda çok büyük mücadeleler vermiştir. Bu ülkenin savunulması ve kazanılmasında çok büyük bedeller ödemişler. O yıllarda pek çok liseden mezun verilmemiştir.
 
 Çünkü hepsi savaşa gitmişler ve şehit olmuşlardır. Onların kanlarıyla, bedelini ödedikleri bu vatanda güzel imkanlarda yaşıyorsak onlara çok şey borçluyuz. Bizlerde onların yolundan gitmeliyiz. Onlar gibi çalışkan, üretken ve vatanını seven insanlar olmalıyız'' diye konuştu.
     Törene katılanlar daha sonra Antakya Belediyesi Bando Takımının eşliğinde Gençlik Marşı'nı okular.
     Gençlik kutlamaları kapsamında ayrıca Cumhuriyet alanından başlayıp Atatürk Parkıda son bulan gençlik koşusu düzenlendi.
     Dereceye girenlere madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Taşkın ve Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Mehmet Öztürk tarafından verildi.