HATAY DA RABİA GÜNÜ KUTLANDI

Hürriyete sınırsızca aşık Esma’ların Rabia Meydanı’ndaki özgürlük ve demokrasi nidalarını, ölüm feryatlarına döndüren zulüm ve vahşetin üzerinden tam bir yıl geçti.

HATAY DA RABİA GÜNÜ KUTLANDI
Zalimlerin dünyayı kuşatan barbarlıklarını son vermeyecek misin?Mazlumların kulakları sağır eden çığlıklarını daha ne kadar duymazlıktan geleceksin?Zülüm kalesinin burçlarından atılan vahşet oklarının, kaç çocuğun daha bağrına saplanmasını bekleyeceksin? Mısır’da darbeci SİSİ’nin,Gazze’de katil İSRAİL’in,Doğu Türkistan’da vahşi ÇİN’inin sanlığı katletmesini, insanlık onurunu çiğnemesini daha ne kadar seyredeceksin.EY İNSANLIK AYAĞA KALK Dünyadaki zulüm kuşatmasını sen bitireceksin. İnsanlığın katline ferman çıkaran kirli küresel ittifakısen yok edeceksin. Özgürlüğün esaretine, demokrasinin mahkumiyetine sen son vereceksin. Vahşet mühendislerinin, 2013’ün 14 Ağustosunda Mısır’da temelini attığı zulüm gökdelenini sen yerle bir edeceksin. Zindanları mazlum mekanı haline getiren emperyalist cinnete sen dur diyeceksin. Döktükleri mazlum kanlarının üzerine iktidarlarını inşa etmek isteyen petrol diktatörlerini sen devireceksin. Çocukları öldürülen anaların feryatlarını kahkalarıyla bastırmak isteyen ölüm makinelerine haddini sen bildireceksin Sen susmasaydın, Sen ayağa kalksaydın, Sen hakkı haykırıp zalimin karşısında dursaydın, Sen mazluma el verip, mağdura kol kanat olsaydın; İsrail, Filistin ve Gazze’de soykırım yapamaz,Afrika’nın çocukları açlık ve susuzluktan kıvranmaz, Afrika’da küresel sermayenin sömürü pazarı kurulma.
 
Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Mali’deMüslümanlar hunharca vurulmazdı. Sen ayağa kalksaydın, Sen, insanlığı ayağa kaldırsaydın, Sen hakkıyla Ümmet olsaydın; Mursi’ye darbe yapılamaz, İhvanlar hapse atılamaz,Mısır’da RabiatülAdeviyye ve Tahrir meydanları Esmaların ve Abdullah’ların ölümüne sahne yapılamazdı.   Ortadoğu’yu ve Arap yarımadasını, küresel sömürü şebekelerinin petrol pazarlığı mekanı olmaktan, Siyonist İsrail eliyle “Müslüman mezarlığı”  yapılmaktan sen kurtaracaksın.Dünyanın yeniden insanlığın olmasına,barışın, kardeşliğin ve huzurun hakim olduğu yeni bir dünyanın kurulmasına öncülük yapacaksın. Ayağa kalk ve unutma ! Sen Rabia meydanının sahibisin, Sen, merhamet ve adalet medeniyetinin varisisin, Sen, kim olduğuna bakmadan mazluma el veren, Sen, kimden olduğuna bakmadan zalime direnen idrakin müntesibisin. Sen mazlumlar için direniş, insanlık için diriliş simgesisin. Sen, “Yaratılanı, yaratandan ötürü seven” bir insanlık zirvesisin. Artık, Ayağa Kalk
HATAY DA RABİA GÜNÜ KUTLANDI haberi 14 Ağustos 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  34660 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle