HATAY DA SİVİL TOPLUM-MİLLETVEKİLİ BULUŞMASI

Hatay Forum Ortak Çalışma Grubu Girişimcisi Ekrem Dönmez, her ayın ilk cumartesi günü milletvekili ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdikleri toplantıları son bir ayda milletvekilleri adaylarıyla yaptıklarını söyledi.
HATAY DA SİVİL TOPLUM-MİLLETVEKİLİ BULUŞMASI
   Dönmez, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) düzenlenen ''Hatay Küçük Millet Meclisi, Ön Yargılar Giremez'' başlığı altında gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, sivil toplum örgütü temsilcilerinin belirlediği ülke ve yerel gündemine yönelik 10 isteğin milletvekilleri adaylarına sunulduğunu belirtti.
     Milletvekili adaylarına Anayasa, Kürt sorunu, siyasi partiler, seçim yasası, çevre, Hatay içi trafik, turizm, tarım uygulamaları, kadın, çocuk, engelli hakları için çözümler ve kültür-sanat konularında istekler içeren taleplerin verildiğini ifade eden Dönmez, adaylarının seçilmeleri durumunda sözünü aldıkları isteklerinin yerine getirilmesi konusuna takipçi olacaklarını kaydetti.
     Dönmez, toplantılara başlarken 'Eski köye yeni adet getirme'' amacında olduklarını çünkü eski adetlerin kendilerini bekledikleri çoğulcu demokrasiye ulaştırmadığını, hep kavga içinde bulundurduğunu belirtti.
     Toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili adayı Nihat Matkap ve Refik Eryılmaz ile sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.