HATAY DAKİ RESMİ TÖRENLER HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE ERTELENDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hatay'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kentteki resmi törenler, hava muhalefeti nedeniyle 30 Nisan Cumartesi gününe ertelendi.
HATAY DAKİ RESMİ TÖRENLER HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE ERTELENDİ
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kutlamalar kapsamında, Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
     Daha sonra Lekesiz, anıt şeref defterini imzaladı. Lekesiz, deftere şunları yazdı:
     ''Aziz Atam, bu bayram, çocuklara verdiğiniz değerin ve duyduğunuz güvenin en büyük göstergesidir. İlke ve inkılaplarınız ışığında yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın da, geleceğin büyükleri olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirebilmek için milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayacak sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür düşünceli, sorgulayan donanımlı ve yetenekli bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur. Çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi için azim ve kararlılığımızı sürdüreceğiz.
  
 
     Kutlama etkinlikleri daha sonra Antakya Spor Salonu'nda devam edildi.
     Vali Lekesiz, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Semih Erdoğan ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş çocukların bayramını kutladı.
     İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Halil Sanlı, burada yaptığı konuşmada, 23 Nisan tarihinin Türk Milletinin hürriyetini, milli egemenliğini bayraklaştıran tarihi bir gün olduğunu belirtti.
     Kutlama etkinlikleri kapsamında öğrenciler şiirler okudu ve gösteriler sundu.
     Bu arada hava muhalefeti nedeniyle ertelenen resmi geçit töreninin 30 Nisan Cumartesi günü Atatürk Stadyumu'nda yapılacağı bildirildi.