HATAY DAKİ YANGIN TAMAMEN KONTROL ALTINDA

Hatay'ın Serinyol beldesi Fırnız Yaylası'nda teröristlerle yaşanan çatışma sonrası çıkan orman yangınının tamamen kontrol altına alındığı bildirildi.

HATAY DAKİ YANGIN TAMAMEN KONTROL ALTINDA
Hatay'ın Serinyol Beldesi Fırnız Yaylası'nda teröristlerle yaşanan çatışma sonrasında çıkan yangınının kısmen kontrol altına alındığı bildirildi
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, yaylada devriye görevi yapan jandarma ekipleri ile 2 terörist arasında çıkan çatışmanın ardından meydana gelen orman yangınına müdahale sürüyor.
     Hatay'a bağlı Antakya, Dörtyol, İskenderun, Serinyol ve Kırıkhan Belediyesi itfaiyelerinin yanı sıra, Adana, Kahramanmaraş ve Kilis'ten getirilen toplam 25 arazöz, 5 su tankı, 3 dozer, bir greyder ve bir helikopter ile yangının kısmen kontrol altına alındığı, söndürme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.
     Bu arada, dün gece karanlıktan yararlanarak kaçan ve yaralı oldukları tahmin edilen teröristlere yönelik operasyonların da devam ettiği kaydedildi.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, yaylada devriye görevi yapan jandarma ekipleri ile 2 terörist arasında çıkan çatışmanın ardından meydana gelen orman yangınının tamamen kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.
     Yangında 8 hektar örtü, 2 hektar da tepe olmak üzere toplam 10 hektar kızılçam ormanının zarar gördüğü kaydedildi.