HATAY ECZACI ODASI YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

 Türk Eczacıları Birliği (TEB) Genel Başkanı Erdoğan Çolak, yeni hizmet binasına kavuşan Hatay Eczacı Odası'nın, sosyal dayanışmanın merkezi olacağına inandığını belirtti.
HATAY ECZACI ODASI YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI
 Çolak, Hatay Eczacı Odası'nın yeni hizmet binasının açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, eczacılığın çok önemli bir meslek olduğunu söyledi.
     Yeni hizmet binasının 170 kişilik konferans salonuyla da tüm sivil toplum örgütlerinin yarasını saracak bir mekan olduğunu ifade eden Çolak, şöyle devam etti:
     ''Yeni hizmet binamızda meslektaşlarımıza yönelik eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal etkinlikler de olacak. Yeni hizmet binasına kavuşan Hatay Eczacı Odası'nın sosyal dayanışmanın merkezi olacağına inanıyorum. Yapılan yeni bina Hatay'a en az 50 yıl hizmet verebilecek durumda. Eleştirmek kolay, önemli olan eksikliği eleştirilen konuları risk alarak hayata geçirebilmek. Hatay Eczacı Odası bu bina için risk almış ve bunu da başarmıştır.''
     Çolak, binanın yapımında emeği geçen meslektaşlarına teşekkür etti.

     Hatay Eczacı Odası Başkanı Mehmet Gönenç de, 5 kat ve bin 152 metre kare kapalı alandan oluşan, konferans salonu bulunan yeni binanın, meslektaşlarının katkısıyla yapıldığını söyledi.
     Türkiye'deki 54 eczacı odasının temsilcileri olarak, toplumun sağlığını, kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmesini ve ilaca her kesimin rahatlıkla ulaşabilmesini amaçladıklarını vurgulayan Gönenç, ''Sürekli değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmaya çalışıyoruz. Tüm bunları yaparken daha çok bilgi, teknoloji ve yeni alanlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu hizmet binamızın yapımı da böyle bir ihtiyaçtan ortaya çıktı. İki senelik bir çalışma ve çabayla odamıza bu hizmet binamızı kazandırdık'' dedi.
     AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da kendisinin de bir eczacı olduğunu ve meslekte 30 yıllık bir geçmişinin bulunduğunu kaydetti.
     Mesleğin sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Türkoğlu, bunların bertaraf edilmesi noktasında gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasıyla ilgili elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.
     Cumhuriyet Halk Partisi Hatay milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu ve Refik Eryılmaz'ın da konuşmalarının ardından, Aksaray, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Van Eczacılar Odası başkanları, Gönenç'e çeşitli hediyeler verdi.
     Yeni hizmet binasının açılışını Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, Çolak ve Gönenç açtı.